Przedstawicielka naszej gminy z wyróżnieniem od samego marszałka

2022-05-20 20:04:41(ost. akt: 2022-05-20 20:27:59)
Małgorzata Sieńkowska; sołtys sołectwa Płociczno w gm. Ełk

Małgorzata Sieńkowska; sołtys sołectwa Płociczno w gm. Ełk

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Wśród nich znalazła się przedstawicielka Gminy Ełk – Małgorzata Sieńkowska, sołtys sołectwa Płociczno.
Zniesiono stan pandemii w naszym kraju, a w związku z tym wraca organizacja dużych wydarzeń. Po przerwie spowodowanej koronawirusem w Gminie Ełk odbędą się w tym roku dożynki, imprezy masowe organizuje także samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach, bo o tym wydarzeniu mowa, odbyło się 20 maja 2022 w Ostródzie. Gospodarz wydarzenia, marszałek Gustaw Marek Brzezin, przywitał około 1,5 tys. uczestników, zgromadzonych w miejscowym amfiteatrze.

Uroczystości to okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich rolę w polskiej wsi. Podczas spotkania 100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Wśród wyróżnionych znalazła się przedstawicielka Gminy Ełk – Małgorzata Sieńkowska, sołtys sołectwa Płociczno.

W programie Samorządowego Forum Sołtysów znalazła się m.in. prezentacja stoisk wystawienniczych, a jedno z nich przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich, które działają w Gminie Ełk; panel dyskusyjny „Sołtys – Animator, Aktywny Lider Rozwoju Lokalnego”; podsumowanie konkursu na najciekawsze inicjatywy sołeckie i koncert Michała Wiśniewskiego.

Gmina Ełk na Samorządowym Forum Sołtysów; 20 V 22 r. Ostróda
Gmina Ełk na Samorządowym Forum Sołtysów; 20 V 22 r. Ostróda
Samorządowe Forum Sołtysów; 20 V 22 r. Ostróda

mat. Gmina Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5