Po raz kolejny przypominają o dramacie bitych dzieci

2022-05-20 15:13:09(ost. akt: 2022-05-20 15:21:30)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Po raz kolejny miasto Ełk włącza się w akcję przeciw przemocy dzieciom, której hasło brzmi „Nie bij mnie-kochaj mnie!”. Dzisiaj (20 maja) w różnych częściach miasta pojawią się symbolicznie obandażowane misie, które można przygarnąć.
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku organizuje akcję „Historia Misia. Nie bij mnie-kochaj mnie!”. Ideą kampanii jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci ponieważ wciąż słychać w mediach, że do szpitali trafiają dzieci z obrażeniami spowodowanymi przez agresywne zachowanie dorosłych.

Dzisiaj (piątek, 20 V) - jak co roku - w różnych częściach naszego miasta można znaleźć symbolicznie poturbowane, zabandażowane, oklejone plastrami misie z dołączoną fiszką z hasłem „Nie bij mnie-kochaj mnie”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów oraz sprawienie by zatrzymali się na moment i przeczytali hasło, a także zastanowili się nad przesłaniem akcji. Mieszkańcy mogą przygarnąć „skrzywdzone misie” i zaopiekować się nimi w domu lub np. podarować bliskiej osobie.

mat. UM Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5