Ełk na samorządowym podium i z jubileuszowym tytułem

2022-05-19 17:58:59(ost. akt: 2022-05-19 18:12:46)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Ełk wśród pereł samorządów! Laureatów X edycji rankingu „Pereł Samorządu” ogłoszono podczas uroczystej gali w środę 18 maja w Gdyni. W kategorii miast do 100 tys. mieszkańców Ełk zajął 3. miejsce, natomiast prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz otrzymał wyróżnienie. A to nie koniec!
W tym roku odbyła się X edycja rankingu „Pereł Samorządu”, którego organizatorem jest Dziennik Gazeta Prawna. Miasto Ełk zajęło 3. miejsce (wśród miast do 100 tys. mieszkańców), natomiast prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz otrzymał wyróżnienie. Oceniane były m.in. działania w następujących obszarach: gospodarka, edukacja, kultura, społeczność lokalna, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko,

Z okazji jubileuszu rankingu, organizatorzy wyłonili także laureatów 10-lecia rankingu Perły Samorządu. Wśród gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, Ełk zajął I miejsce. Udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny (na każdym etapie), a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Oceny wniosków dokonano opierając się na sprecyzowanych kryteriach oraz zasadach. Oceniane były m.in. działania w następujących obszarach: gospodarka, edukacja, kultura, społeczność lokalna, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko.

Cieszę się, że organizatorzy rankingu docenili nie tylko działania miasta Ełku w ostatnim roku, ale także na przestrzeni minionych lat. Tytuł laureata 10-lecia Pereł Samorządu jest dużym wyróżnieniem zarówno dla mnie jako prezydenta, jak i mieszkańców miasta, którym dedykuję tę właśnie nagrodę. To codzienna współpraca, rozmowy, wspólne decyzje oraz wsparcie w realizacji zadań, stanowią podstawę funkcjonowania naszego lokalnego samorządu. Cieszę się, że wspólnie udało nam się zrobić tyle dobrego dla miasta i mieszkańców, i zostało to zauważone oraz docenione przez kapitułę rankingu. Bardzo dziękuję i mam nadzieję na kolejne wyzwania, z którymi zmierzymy się razem jako wspólnota samorządowa — podsumował włodarz Ełku Tomasz Andrukiewicz.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wesoły Romek #3099701 19 maj 2022 18:48

    A poziom zadłużenia samorządów oraz trend tego zadłużenia to był oceniany? Przypuszczam, że nie, bo po co sobie takimi drobnostkami głowę zawracać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5