Wiec i rozmowy z TVN Uwaga! - ełczanie nie odpuszczają w sprawie podwyżek czynszów

2022-05-12 15:36:56(ost. akt: 2022-05-12 15:56:26)
wiec przeciwko podwyżkom opłat czynszowych w SM "Świt" w Ełku; 12 V 22 r.

wiec przeciwko podwyżkom opłat czynszowych w SM "Świt" w Ełku; 12 V 22 r.

Autor zdjęcia: MCH

Kolejna odsłona epopei z podwyżkami czynszów w SM „Świt” w Ełku. W ostatni piątek mieszkańcy urządzili ogromny protest pod siedzibą spółdzielni, a dzisiaj (czwartek 12 V) o godz. 12:00 zorganizowali wiec w okolicy Galerii Brama Mazur.
Protest z ubiegłego piątku (6 V) z pewnością rozładował w jakimś stopniu napięcie społeczne wśród mieszkańców-lokatorów ełckiej spółdzielni, ale na pewno nie ostudził ich woli do – jak to mówią – „uporządkowania” jej spraw. Oprócz oburzenia na wysokie i zaskakujące podwyżki opłat czynszowych, mieszkańcy mają szereg uwag do władz SM „Świt” i spółdzielni samej w sobie. Już na piątkowym proteście zarzucali jej niegospodarność, zbierali zresztą wówczas podpisy pod odpowiednim wnioskiem do prokuratury. O sprawie informowaliśmy państwa na bieżąco, na naszych łamach internetowych.
Teraz zorganizowali się na kolejną akcję - w czwartek 12 maja pojawili się pod ełcką galerią Brama Mazur.

Organizatorzy wiecu zadbali o drobne nagłośnienie, zabrali ze sobą również baner protestacyjny. Początkowo zbierali się przed wejściem do samej galerii, ale po chwili przenieśli się tuż obok poprosił ich o to zarządca obiektu – aby swoją dosyć liczną obecnością nie blokować ruchu i pracy galerii.

Tego dnia w naszym mieście pojawiła się ekipa TVN-owskiej „Uwagi!”, która rozmawiała z mieszkańcami o sprawie podwyżki czynszów. Ale nie tylko, bo lokatorzy „Świtu” mieli sporo zastrzeżeń do pracy spółdzielni jako takiej – narzekali na brak prac remontowych (np. na klatkach), wadliwą infrastrukturę, niereagowanie na zgłaszane przez nich usterki oraz na „chuliganizm”, obecny na niektórych ełckich osiedlach.

Na czwartkowym wiecu mieszkańcy po raz kolejny zapewniali, że wystąpią do spółdzielni na drodze prawnej, apelowali między sobą też o składanie odwołań i pism bezpośrednio do jej sekretariatu.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5