Najlepsi uczniowie z Pisanicy i SP4

2022-04-27 14:50:26(ost. akt: 2022-04-27 14:57:47)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

W Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku uczniowie z całego powiatu, pod okiem policjantów rywalizowali w ramach „Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – głównie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas turnieju młodzi uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności nie tylko w zakresie przepisów ruchu drogowego, prawidłowego poruszania się rowerem, ale również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Promujemy także w ten sposób rower jako środek transportu i partnerskie zachowania wobec innych na drodze — tłumaczą organizatorzy.

W tegorocznym turnieju I miejsce szkół podstawowych wśród uczniów młodszych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pisanicy. Natomiast spośród klas VII i VIII najlepsi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku.

Jak przyznali policyjni fachowcy, uczniowie bardzo pozytywnie zaskoczyli ich posiadaną wiedzą i umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.

Liczymy, że dzięki popularyzacji tego typu konkursów świadomość dzieci na pewno będzie jeszcze wzrastać — dodają ełccy policjanci.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5