Medale pingpongistów z Pisanicy na mistrzostwach młodzików

2022-04-11 08:42:07(ost. akt: 2022-04-11 09:03:24)

Autor zdjęcia: LUKS ABC ŻAK Pisanica

W minioną sobotę zawodnicy LUKS ABC ŻAK Pisanica wzięli udział w mistrzostwach województwa młodzików, które odbyły się w Elblągu. Zaprezentowali się na nich wyśmienicie. Dominik został mistrzem województwa w deblu, w drużynówkach srebro wywalczyły dziewczyny, a chłopcy brąz.
Początek zmagań był nieco pechowy dla reprezentantów Żaka. W półfinale eliminacji do mistrzostw Polski Magda miała 3 piłki na zakończenie pojedynku gwarantującego medal i wyjazd na mistrzostwa Polski. Niestety, trochę zabrakło szczęścia i uległa 2:3. Sytuacja powtórzyła się w meczu o 3 miejsce, ale choć mogło być lepiej, 4 miejsce też bardzo cieszy.

W zmaganiach singlistów Dominik zajął 5 miejsce. To czego nie udało się zrealizować w grach pojedynczych, udało się w grach drużynowych. Magda i Nikola dotarły do finału i dopiero w nim uległy faworytkom z Lidzbarka Welskiego 1:3.

W ich ślady poszli chłopcy, Dominik i Fabian, którzy po zaciętych bojach przegrali w półfinale 2:3 z Działdowem, a w meczu o 3 miejsce 3:2 pokonali gospodarzy. Warto podkreślić, że Nikola i Fabian to jeszcze żacy, sukces więc tym bardziej cieszy.

W grze podwójnej chłopców Dominik w parze z Kajetanem Stachowiakiem z Olsztyna sięgnął po złoty medal, a Magda z Nikolą zajęły 5 miejsce. Bardzo blisko medalu byli również Dominik z Magdą w mikście, ale w decydującym o 3 miejscu pojedynku przegrali 2:3 z parą lidzbarsko-olsztyńską. Na pochwałę zasłużyli również Fabian z Nikolą, którzy zajęli 5 miejsce.

- Turniej był bardzo wyczerpujący, pojedynki rozpoczęły się o 10.00, a salę opuściliśmy po 22! ( do domu dotarliśmy po 2 w nocy)Wielkie gratulacje i słowa uznania dla naszych zawodników za ich wspaniałą walkę i uzyskane wyniki. Jesteśmy z was bardzo dumni! – chwali podopiecznych kadra klubu z Pisanicy.
Obrazek w tresci

mat. LUKS ABC ŻAK Pisanica

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5