Młodzicy wygrali w Olsztynie i awansowali do rozgrywek strefowych

2022-03-21 15:16:55(ost. akt: 2022-03-21 15:20:21)

Autor zdjęcia: Fb/UKS Nenufar 5

W sobotę, 19 marca, młodzicy Nenufara pojechali do Olsztyna na ostatni mecz ligowy z tamtejszym Junior Basket Club Olsztyn. Żeby zapewnić sobie awans do rozgrywek strefowych trzeba było ten mecz wygrać.
Początek spotkania był trochę nerwowy w wykonaniu ełckiej drużyny. Po pięciu minutach ełczanie wygrywali zaledwie 10:5.

Wyciągnęliśmy wnioski i w drugiej połowie pierwszej kwarty postawiliśmy mocny pressing (głównie za sprawą Mateusza Mandziarza, Maćka Niedużaka i Wojtka Tomczyka, którzy mocno naciskali przeciwników). Olsztynianie zaczęli popełniać dużo strat, które my zamienialiśmy na łatwe punkty. W drugiej kwarcie dalej robiliśmy swoje i powiększyliśmy przewagę do 41 punktów — relacjonuje trener.

W trzeciej części meczu widać było zmęczenie zawodników, był to najsłabszy fragment gry ełczan.

W czwartej kwarcie łapiemy drugi oddech i znowu powiększamy przewagę, zapewniając sobie awans do rozgrywek strefowych — dodaje trener.

UKS Nenufar 5 Ełk – Junior Basket Club Olsztyn – 105:39
(32:8, 27:10, 20:16, 26:5)