Czy na Kilińskiego powstanie nowe osiedle?

2022-02-22 07:43:54(ost. akt: 2022-02-22 08:17:13)
bloki

bloki

Autor zdjęcia: pixabay.com

Nowe bloki mogą powstać przy ulicy Kilińskiego w miejscu, gdzie obecnie znajdują się salony samochodowe. Zgodnie z wnioskiem właścicieli terenu budynki miałyby wysokość od 5 do 14 kondygnacji.
Wolnych terenów pod zabudowę mieszkaniową w Ełku jest coraz mniej. I dotyczy to nie tylko ścisłego centrum miasta, ale również pozostałych osiedli. Ale jak się okazuje, w przyszłości nowe budynki mogłyby powstać przy ulicy Kilińskiego. Gdzie? W miejscu, gdzie obecnie znajdują się salony samochodowe, w sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego.

Temat, jako pierwszy, poruszył radny Ireneusz Dzienisiewicz.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta będziemy głosowali ciekawą uchwałę - "Przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Ełk - Kilińskiego". Otóż grupa mieszkańców zwróciła się do Prezydenta z wnioskiem o zmianę przeznaczenia terenu, na którym znajduje się salon Opla, Chevroleta, itp. — napisał w mediach społecznościowych radny Dzienisiewicz.

Fot. Fb/Ireneusz Dzienisiewicz

Temat dyskutowany był m.in. podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta Ełku. Jak się okazuje teren, na którym w przyszłości miałyby powstać nowe budynki, ma powierzchnie około 1,3 hektara. Zgodnie z wnioskiem właścicieli terenów mają one mieć od 5 do 14 kondygnacji.

Generalnie uważam, że warto wyrazić zgodę na przystąpienie do zamiany planu. Tylko czy warto wyrażać zgodę na budynki sięgające 14 kondygnacji, czy jednak niżej? A może wyżej? Ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat — napisał w mediach społecznościowych radny Dzienisiewicz.

Radny Dzienisiewicz podczas posiedzenia komisji zaproponował przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami sąsiednich bloków. Miałyby one dotyczyć m.in. wysokości budynków, jakie miałyby w tym miejscu powstać.

Fot. eSesja

Z kolei Marta Herbszt, naczelnik Wydziału Panowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w ełckim ratuszu wyjaśniła, że wysokości budynków zawarte we wniosku są to tylko propozycje. Teraz będą one analizowane z istniejącymi dokumentami. Wiadomo już, że według obowiązującego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu obowiązuje maksymalna wysokość do 5 kondygnacji nadziemnych.

W środę ełccy radni zdecydują, czy miasto przystąpi do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tergo terenu. Jeśli tak, a wszystko wskazuje na pozytywną decyzję, przygotowanie dokumentu zajmie zapewne co najmniej kilka miesięcy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5