Ełczanki z awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

2022-02-18 09:21:25(ost. akt: 2022-02-18 09:28:07)
siatkarki z Green Volley Ełk z brązem i awansem do 1/4 MP!

Autor zdjęcia: Green Volley Ełk

W dniach 12-13 lutego odbył się finał województwa warmińsko - mazurskiego w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii juniorek młodszych. Ełckie siatkarki Green Volley Ełk zdobyły brązowy medal i wywalczyły awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski jako druga drużyna z województwa.
W finałowym turnieju zmierzyły się cztery najlepsze zespoły, które wystartowały w tegorocznym sezonie, które aby się znaleźć w finale najpierw były podzielone na dwie konferencje wschód i zachód. W konferencji wschodniej zawodniczki z Ełku zajęły pierwsze miejsce i w dwumeczu decydującym o wejściu do finału zmierzyły się z MKS Truso Elbląg. W pierwszym pojedynku na wyjeździe przegrały 2:3, ale w rewanżu zdołały odrobić stratę i wygrały 3:1 i zapewniły sobie awans do wymarzonego finału.

W finałowym turnieju w pierwszym pojedynku ełckie siatkarki po bardzo emocjonującym pojedynku wygrały z SMS Ostróda 3:2, przegrywając już w tie-breaku 11:14, a skończyło się na zwycięstwie 16:14, MVP tego pojedynku otrzymała Wiktoria Karwowska, która asem serwisowym zakończyła mecz. W kolejnym dwóch pojedynkach ełckie siatkarki zmierzyły się z dwoma zespołami z UKS Chemik Olsztyn i po również zaciętych bojach musiały uznać wyższość ekipom z Olsztyna. MVP otrzymały Wiktoria Surażyńska oraz Kornelia Juszkiewicz. Dziewczyny tuż przed finałem miały dużego pecha, ponieważ aż cztery zawodniczki z pierwszego składu skręciły stawy skokowe i nie mogły zagrać w finale, dlatego zwycięstwo z Ostródą smakowało podwójnie. Już za miesiąc odbędzie się ćwierćfinał mistrzostw Polski z którego najlepsze dwie drużyny zagrają w półfinale, o tym gdzie dziewczęta zagrają zadecyduje losowanie w PZPS.

Start w lidze był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.