Przypomnij sobie specyficzny klimat PRL-u na wystawie ełckiego Muzeum

2022-02-15 14:49:24(ost. akt: 2022-02-15 14:56:40)
Ełk i ełczanie w PRL - wystawa MHE

Ełk i ełczanie w PRL - wystawa MHE

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Muzeum Historyczne w Ełku jest w trakcie przygotowania wystawy odnoszącej się do życia ełczan w czasach PRL-u, tj. w latach 1945-1989. Dlatego każdy, kto chciały wesprzeć inicjatywę może udostępnić (wypożyczyć) przedmioty takie jak ubrania, sprzęty czy naczynia z tamtego okresu, które będzie można obejrzeć na ekspozycji.
Wystawa „Ełk i ełczanie w PRLu będzie poświęcona realiom życia codziennego tamtego okresu. Dlatego Muzeum Historyczne w Ełku zwraca się do ełczan z zaproszeniem do współpracy i prośbą o udostępnienie przedmiotów charakterystycznych dla PRL-u, m.in. naczyń, ubrań, sprzętów codziennego użytku, czasopism, wydruków, sprzętów elektronicznych itp.

Przedmioty udostępnione przez ełczan wzbogacą tę wystawę o unikatowe eksponaty, o których wielu z nas już zwyczajnie zapomniało. Młodsze pokolenia z kolei nie mają świadomości ich istnienia.

Często z sentymentu lub tak po prostu bez powodu przechowujemy w garażach, piwnicach, w schowkach czy na strychach rzeczy, które nie mając już wartości materialnej, stanowią pamiątki z lat minionych. W zetknięciu z nimi nagle wracają wspomnienia dawnych miejsc, wydarzeń, sytuacji, ludzi czy klimat życia w PRL-u.

Wystawa będzie dostępna od połowy maja.

Każdego, kto zechce udostępnić (pożyczyć) sprzęty, ubrania czy inne przedmioty do przygotowania wystawy, ełcki ratusz zachęca do kontaktu z Panem Jakubem Knyżewskim tel. 87 732 02 85; j.knyzewski@muzeum.elk.pl.

mat. UM Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5