Przyznano już stypendia artystyczne na ten rok. Na liście znane nazwiska

2022-02-07 16:48:15(ost. akt: 2022-02-07 16:53:54)
Rozdanie stypendiów artystycznych przez prezydenta Ełku (7 II 22); UM w Ełku

Rozdanie stypendiów artystycznych przez prezydenta Ełku (7 II 22); UM w Ełku

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Prezydent Ełku przyznał w tym roku 13 stypendiów utalentowanym artystom reprezentującym następujące dziedziny: muzykę, śpiew, fotografię, taniec, teatr, sztuki plastyczne. Łączna wartość przyznanych stypendiów na rok 2022 to 43 tys. zł.
Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły, która oceniała złożone w tym roku wnioski, prezydent Ełku zdecydował o przyznaniu 13 stypendiów. Stypendyści reprezentują następujące dziedziny: muzykę, śpiew, fotografię, teatr, sztuki plastyczne i śpiew. Prezydent wręczył dziś stypendia w ełckim ratuszu pierwszej grupie - 7 osobom. Łączna wartość stypendiów na rok 2022 to 43 tys. zł.

Stypendium przeznaczone jest dla osób szczególnie utalentowanych, które reprezentują wysoki poziom artystyczny, zamieszkujących lub działających na terenie naszego miasta. Stanowi ono wyraz uznania dla osiągnięć kandydata, jest także formą wsparcia dalszego rozwoju artystycznego artystów, twórców kultury i sztuki.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2013 roku.W ciągu 10 lat przyznano 104 stypendia, na kwotę 396 tys. zł.

Stypendyści w 2022 roku:

1. Małgorzata Natalia Trojanowska (kategoria – śpiew)

Wybitna wokalistka - sopran, ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (w klasie śpiew solowy).

2. Rafał Sulima (kategoria – muzyka)

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Filia w Białymstoku; dyrygent chóru Kontrapunkt, dawał liczne koncerty w Ełku i w kraju. Laureat wielu prestiżowych konkursów muzycznych.

3. Jacek Brzoznowski (kategoria - muzyka)

Absolwent Akademii Muzycznej na kierunku dyrygentura symfoniczno – operowa, zdobywca nagród w licznych muzycznych konkursach krajowych i zagranicznych.

4. Anna Sochacka (kategoria - teatr, taniec)

Reżyserka, tancerka, aktorka, performerka, choreografka, pedagog artystyczny.

5. Weronika Miezianko (kategoria - śpiew)

Młoda wokalistka, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Ełku, uczestniczka zajęć Vocaling Studio Sylwia Wasilewska oraz Pracowni Muzyczno – Artystycznej Aleksandry Szejdy, uczęszcza także do Autorskiej Szkoły Musicalowej współpracującej z Teatrem „Roma” w Warszawie.

6. Jan Jakub Piotrowski (kategoria - śpiew)

Młody wokalista z licznymi sukcesami w konkursach wokalnych na szczeblu regionalnym i krajowym, inicjator akcji pomocowych, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku.

7. Adam Pietkiewicz (kategoria - muzyka)

Gitarzysta, kompozytor, absolwent Zespołu szkól Muzycznych I i II stopnia w Ełku, zdobywca nagród na konkursach gitarowych w Polsce i za granicą, występował z koncertami w Polsce, Hiszpanii, Francji, na Litwie.

8. Kamila Guzewicz (kategoria - śpiew)

Animatorka o dużym dorobku w dziedzinie przedsięwzięć kulturalno – społecznych. Zaangażowana w promocję oraz ocalenie od zapomnienia utworów i pieśni tradycyjnych. Kompozytorka aranżacji pieśni tradycyjnych.

9. Wojciech Popielarz (muzyka)

Muzyk i kompozytor. Laureat konkursu kompozytorskiego „Homel” Białoruś. Autor muzyki do „Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II”. Laureat Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczony Srebrnym Medalem Zasługi Prezydenta RP. W ciągu swojej działalności muzycznej dał ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą.

10. Artur Gutowski (kategoria - fotografia)

Uzdolniony fotograf, student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którego zdjęcia publikowane są m.in. w National Geographic.

11. Mariusz Wachulewicz (kategoria - sztuki plastyczne)

Malarz, absolwent New England Institute of Technology, autor licznych murali (w tym muralu w bramie przy ul. Chopina w Ełku), obrazów, wykonawca tatuaży

12. Edmund Korzeniewski (kategoria - sztuki plastyczne)

Artysta plastyk, doskonalił swój warsztat na znakomitych amerykańskich uczelniach, autor bardzo wielu wystaw krajowych i zagranicznych

13. Katarzyna Marta Szkatuła (kategoria - muzyka)

Utalentowana flecistka, odnosi liczne sukcesy w kraju i za granicą, uczennica klasy V Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku II stopnia

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5