Ełczanie chętnie zagrali w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO/VIDEO]

2022-01-31 15:10:48(ost. akt: 2022-01-31 16:03:18)
Parada Dobry Serc - 30. Finał WOŚP - Ełk

Parada Dobry Serc - 30. Finał WOŚP - Ełk

Autor zdjęcia: Sztab, Wolontariusze WOŚP Ełk/FB

Ełk jest już po 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy miasta chętnie wrzucali do "orkiestrowych" puszek, bawili się także korzystając z szerokiego wachlarza przygotowanych atrakcji. Orkiestra grała cały dzień i wygrała sporo, bo aż ok. 140 tys. zł!
W Ełku WOŚP grała tej niedzieli od samego rana. Główne atrakcje czekały na mieszkańców na plaży miejskiej, w Centrum Kultury i Galerii Brama Mazur. Nie zabrakło atrakcji sportowych, mnóstwa gier dla dzieci i wiele różnorakich aktywności dla każdego. Na ulicach pojawili się wolontariusze z charakterystycznymi czerwonymi puszkami.
Obrazek w tresci

Od rana Orkiestra „morsowała” na plaży miejskiej. Chętni wzięli udział w biegu „Policz się z cukrzycą” oraz obejrzeli pokaz ratownictwa. W galerii Brama Mazur przyszykowano atrakcje dla dzieci oraz młodzieży – gry, zabawy, animacje oraz oprawę muzyczną.

WOŚP "zagrała" także w Muzeum Kropli Wody, mieszczącym się w ełckiej wieży ciśnień (obiekt powstał w 1895 roku). Licznie napływających gości Muzeum oprowadzali po nim i opowiadali o tamtejszych artefaktach laureaci plebiscytu na ełczan roku (organizuje je Towarzystwo Miłośników Ełku). Kto nie miał okazji popatrzeć i dowiedzieć się o tamtejszych zbiorach, może nadrobić tę stratę oglądając poniższy materiał wideo.


Nieco wcześniej, o godz. 12:00, spod ełckiego dworca ruszyła Parada Dobrych Serc.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Parada dotarła do Ełckiego Centrum Kultury, gdzie odbywały się popołudniowe uroczystości związane z 30. Finałem WOŚP. Tam odbyła się premiera hymnu ełckiego WOŚP, przeprowadzono warsztaty oraz inne atrakcje, by wymienić choćby turniej szachowy. Przeprowadzono także pożyteczne szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy Fanów teatru rozgrzał świetnie znany ełczanom (i nie tylko!) Teatr Delikates. Wieczorem krojono jubileuszowy tort, a następnie odbyły się koncerty muzyczne. O godz. 20:00 puszczono tradycyjne „Światełko Do Nieba”, a wieczór zamknął występ punkowej ekipy „Prawda”.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Tegoroczny Finał WOŚP zorganizowano także w Prostkach oraz Starych Juchach i tam mieszkańcy również mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Ełcki sztab WOŚP poinformował w niedzielę późną nocą, że zebrano 138 568,66 zł. Kwota może wzrosnąć.
Obrazek w tresci

A na deser przypominamy Państwu kapitalny hymn naszego ełckiego WOŚP-u. Naprawdę fajnie się to ogląda.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5