Razem się ukrywali, razem trafili za kratki

2022-01-17 11:21:20(ost. akt: 2022-01-17 11:22:28)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Kobieta i mężczyzna ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości i unikali zasądzonych kar. Na nic się to zdało, bo zostali zatrzymani i to w sprowokowanych przez siebie sytuacjach.
W niedzielę, późnym wieczorem, policjanci zostali poproszeni o interwencję dotyczącą zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Według zgłoszenia w centrum Ełku na parkingu osoby będące w samochodzie przez kilka godzin słuchały głośno muzyki. Było to uciążliwe i przeszkadzało mieszkańcom. Policjanci zastali w aucie właściciela i dwie jego znajome. Dla jednej z nich zakończyło się to zatrzymaniem, ponieważ okazało się, że 26-latka jest poszukiwana przez sąd z województwa świętokrzyskiego. Kobieta unikała zasądzonej kary 25 dni pozbawienia wolności.

Właściciel pojazdu za zakłócenie odpowie przed sądem, ponieważ nie przyjął mandatu karnego.

Najbliższe dni za więziennymi murami spędzi także 39-latek. Policjanci zauważyli go, gdy przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym w Ełku. Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna uchyla się od zasądzonej kary i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany i trafił do zakładu karnego na 49 dni za wcześniejsze przewinienia.

Przed wyjazdem został ukarany mandatem za wykroczenie drogowe.

KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5