Jadą zrealizować crossfitowe marzenie na prestiżowej Wodapaloozie!

2022-01-08 11:10:20 (ost. akt: 2022-01-08 11:28:01)
Od lewej: Kacper Sałek, Agnieszka Trzebińska, Michał Wesołowski

Od lewej: Kacper Sałek, Agnieszka Trzebińska, Michał Wesołowski

Autor zdjęcia: Michał Wesołowski/FB

Dwaj ełczanie jadą do USA reprezentować nasze miasto i kraj na prestiżowym evencie crossfitowym. Wodapalooza to ostateczny test sprawności, siły i wydolności, jaki zamierzają w tym roku przejść setki adeptów crossfitu na świecie. Naszym ludziom się to udało, a wcale nie było łatwo załapać się na "bilet" do dusznego Miami. Wodapalooza startuje 13 stycznia i będzie trwała trzy pełne dni.
Każdy poważny praktyk crossfitu słysząc nazwę Wodapalooza momentalnie nadstawia ucha. Rozgrywany w USA potężny event crossfitowy to marzenie wielu miłośników pracy nad własnym ciałem i pokonywaniem jego fizycznych ograniczeń. Wodapalooza dla sceny crossfitowej jest niczym Woodstock dla muzycznej. Nie może zatem dziwić, że każda jej edycja cieszy się potężnym zainteresowaniem, zarówno uczestników – których liczba idzie w setki – jak i wiodących, branżowych mediów sportowych, w tym CBS oraz ESPN. Wodapalooza jest swoistą częścią tzw. CrossFit Games i trwa 3 dni, a odbywa się w Miami na Florydzie.
Obrazek w tresci

I właśnie na najbliższej edycji Wodapaloozy, rozpoczynającej się już 13 stycznia, zobaczymy dwójkę crossfiterów z Ełku. Michał Wesołowski oraz Kacper Sałek wybierają się przetestować swoje możliwości na tle mocnej konkurencji z całego świata. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność, bo oprócz naszego miasta reprezentują Polskę. To dla dwójki crossfiterów z Centrum Treningu Michał Wesołowski zaszczyt, tym bardziej, że Michał Wesołowski chętnie angażuje się i wspiera przeróżne inicjatywy patriotyczne. Ostatnio w ramach własnego stowarzyszenia organizował akcję wysyłania kartek życzeniowych dla żołnierzy stacjonujących na naszej granicy z Białorusią.

Wodapalooza to bardzo wymagający event, w trakcie którego mięśnie, stawy, ścięgna, płuca i serca uczestników, są testowane do granic możliwości.
W jednej konkurencji muszę być gotowy na to, że biegnę przez las, przez pole. Mogę mieć na sobie kamizelkę obciążeniową, zaraz będę płynął przez jezioro, a zaraz będzie mnie czekało podnoszenie sztangi nad głowę.Crossfit jest o tyle fajny, że jest sportem nieskończonym i nieograniczonym — powiedział Michał Wesołowski dla Radia 5.

Dla Michała ełckich crossfiterów możliwość uczestniczenia w Wodapaloozie jest spełnieniem marzeń. Aby wziąć w niej udział należało sprawdzić się drogą online. Finalnie do Miami pojedzie kilkuset zawodników z całego świata, w tym oczywiście dwójka z naszego miasta. Co trzeba było zrobić, aby zakwalifikować się na tegoroczną Wodapaloozę?
To nie jest tak, że się zapisuję na imprezę i sobie pojadę. Zanim na nią pojadę to tutaj musieliśmy nagrać 7 treningów kwalifikacyjnych, które później bardzo dokładnie były sprawdzane — wyjaśnił Michał Wesołowski. W formule zespołowej (elite male teams) jego partnerami są Bronisław Olenkowicz oraz Wojciech Sulima. Panowie występują jako Strong For Life.

Wodapalooza 2022 startuje w słonecznym (ale i burzowym) amerykańskim Miami już w czwartek, 13 stycznia i zakończy się 16, w niedzielę. Ełczanie wybrali się na Florydę w tym tygodniu, aby odpowiednio wcześnie pozbyć się jet lag-a i na spokojnie utrzymać formę. Życzymy sukcesu i trzymamy kciuki.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5