Znamy zwycięzców konkursu Twój Startup-Twoja Przyszłość!

2021-12-22 11:21:00 (ost. akt: 2021-12-22 11:40:52)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Park Naukowo-Technologiczny w Ełku

Za nami finał VII edycji konkursu Twój Startup-Twoja Przyszłość, organizowanego przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. To była wyjątkowa edycja, która wzbudziła spore zainteresowanie.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w bieżącym roku postanowiliśmy zmienić formę konkursu na zgodny z aktualnymi trendami globalnymi, czy branżą ICT. Stąd temat konkursu: pomysł na innowacyjną aplikację mobilną o dowolnej tematyce. Proste zasady rywalizacji pozwoliły na udział w konkursie młodym ludziom z pasją, na początku swojej przygody z światem technologii. To była wyjątkowa edycja, która wzbudziła spore zainteresowanie. Zgłoszenia były przyjmowane w dwóch kategoriach: Beginners – uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych 18+ oraz Advanced – każda osoba fizyczna, której życie społeczno-gospodarcze toczy się w Ełku 18+.

Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 10 zespołów. Finaliści 11 grudnia 2021 r. wzięli udział w Hackathonie w PNT w Ełku, w trakcie którego projektowali koncepty produktów do META, a następnie prezentowali je przed jury oraz pozostałymi uczestnikami. (META - Metaverse to forma kolejnej ewolucji więzi społecznych w świecie wirtualnym, stworzona przez założyciela Facebooka Marka Zuckerberga, to także nowa nazwa konglomeratu technologicznego Facebook).

Fot. Park Naukowo-Technologiczny w Ełku

Zespoły podeszły do zadania niezwykle kreatywnie i z dużą dawką pomysłowości. Stawka była wysoka – nagrody w wysokości 5 000 PLN, 3 000 PLN, 2 000 PLN i doradztwo startupowe dla najlepszych drużyn. Pomysły były oceniane pod względem kreatywności projektu, użyteczność projektu, dojrzałości projektu, kultury technologicznej i prezentacji. Komisja konkursowa wyłoniła po trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii.

Wśród nagrodzonych znalazły się zespoły, które w I etapie złożyły najlepsze pomysły na aplikacje mobilne, a następnie najlepiej poradziły sobie z wyzwaniem podczas hackathonu. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody finansowe, a najwyżej ocenieni rozpoczynają właśnie sesje doradztwa programistycznego i startupowego, które potrwa do końca roku. Ze wszystkimi uczestnikami spotykamy się ponownie już w nowym roku na warsztatach networkingowych. Dalsza praca ze wszystkimi uczestnikami będzie miała na celu podniesienie poziomu kompetencji związanych z tematyką konkursu, a szczególnie tematyką startupów technologicznych. Naszym celem jest przygotowanie zespołów do rozpoczęcia profesjonalnego rozwoju swoich pomysłów i poruszania się po ekosystemie startupowym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i innowacyjne pomysły. To dzięki wam lokalny ekosystem startupowy ełk 4.0 nabiera mocy.

O efektach naszej współpracy będziemy informować na bieżąco, a już dziś już zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się wiosną 2022. W aktualnej edycji w kategorii beginners gościliśmy m.in. uczniów ZS5, ZSME oraz I LO, mamy nadzieje, że ich sukcesy zachęcą do udziału w kolejnych edycjach szkolnych kolegów i koleżanki, a także reprezentacje pozostałych ełckich szkół.

Temat konkursu już w nowym roku. Do zobaczenia!


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5