Zainwestują w Ełku 36 mln zł i stworzą ponad 300 miejsc pracy!

2021-12-21 11:15:23(ost. akt: 2021-12-22 19:05:37)

Autor zdjęcia: mat. prasowy Saxdor

Fiński producent łodzi motorowych Saxdor Yachts rozpoczął budowę nowej hali produkcyjnej w Ełku. Szacowany koszt inwestycji to 36 milionów złotych.
Saxdor Yachts to fiński producent łodzi motorowych. Stocznia Saxdor działa w Ełku od 2019 roku. W grudniu rozpoczęła się budowa nowej hali produkcyjnej przy ulicy Przemysłowej.

Obecnie Stocznia Saxdor zatrudnia 250 osób. Docelowo firma planuje stworzyć jeszcze ponad 300 nowych miejsc pracy w regionie Mazur, zarówno dla pracowników fizycznych, jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie budowy jachtów.

Atutem dla przyszłych pracowników mieszkających poza obrębem Ełku, może być dogodna lokalizacja nowego budynku w pobliżu węzła komunikacyjnego Via Baltica, którego ukończenie planowane jest na jesień 2022, w tym samym czasie co zakończenie budowy hali.

Umocnienie pozycji firmy w skali lokalnej jest dla nas tak samo ważne jak ekspansja zagraniczna — powiedział Michał Bendig, dyrektor generalny Saxdor Yachts w Polsce. — Jesteśmy firmą międzynarodową, ale czujemy się częścią lokalnej społeczności, dlatego też przy naszym nowym projekcie zdecydowaliśmy się współpracować z wykonawcą z Ełku. Promowanie lokalnych biznesów wśród pracowników Stoczni Saxdor jest również częścią polityki firmy od początku naszej działalności.

Firma Saxdor Yachts, założona przez znanego Fińskiego projektanta jachtów, Sakariego Mattilę, nie jest jego pierwszym projektem w tej części Polski.

Sukces poprzednich marek, które stworzyliśmy jako rezultat współpracy fińsko-polskiej uświadomił mi rozmiar potencjału branży w regionie warmińsko-mazurskim — powiedział Sakari Mattila komentując sukces swojej
najnowszej firmy. — Teraz moja całkowita uwaga koncentruje się na rozwoju marki Saxdor i cieszę się, że udało mi się do tego projektu zaangażować najwyższej klasy specjalistów z długą listą sukcesów w swoich zawodach. Saxdor łączy w sobie wszystko co najlepsze z naszych dotychczasowych doświadczeń, a przez ostatnie dwa lata udało nam się udowodnić, że jesteśmy skazani na sukces.

Stocznia Saxdor w Ełku (Elite Shipyard Sp. z o.o.) jest częścią firmy Saxdor Yachts z siedzibą w Helsinkach. Sieć dystrybucji jachtów Saxdor po dwóch latach działalności obejmuje ponad 40 rynków krajowych na pięciu kontynentach. Saxdor, jako pierwsza skandynawska marka, wszedł również na rynek amerykański poprzez współpracę z największą siecią lokalnych dealerów MarineMax. W najbliższym czasie firma planuje rozpocząć produkcję łodzi na rynek amerykański w Stanach Zjednoczonych.

Saxdor Yachts produkuje dwa modele łodzi motorowych: Saxdor 200 oraz Saxdor 320 (w wariantach GTO i GTC), których sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sieci dealerów w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach.

Prace przy budowie nowej hali mają zakończyć się w październiku przyszłego roku.

mat. prasowy, tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5