11 par od 50 lat wciąż razem...

2021-12-20 08:52:38 (ost. akt: 2021-12-20 08:58:39)

Autor zdjęcia: Fb/Rafał Wilczewski

Oficjalne wręczenie medali odbyło się W Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach. Uroczystość wzbogacił występ artystyczny Nikoli Kondratowicz.
W Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach odbyło się niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto. 11 par z gminy Prostki obchodziło jubileusz 50-lecia wspólnego pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji miałem niezwykłą przyjemność dokonać aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP, odznaczeniami przyznanymi przez Pana Prezydenta. W uroczystości towarzyszyli mi Przewodniczący Rady Gminy Prostki Henryk Strojecki oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Rejterada — relacjonuje Rafał Wilczewski, wójt gminy Prostki. — To jedna z najpiękniejszych uroczystości gminnych, kiedy mogę podziękować naszym doświadczonym Mieszkańcom za postawy godne naśladowania oraz wzorowe zachowania wzmacniające relację i budujące silny i trwały związek małżeński.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie wszystkie uhonorowane pary przybyły na uroczyste wręczenie odznaczeń. Pozostali małżonkowie medale otrzymają w domach.

Uroczystość wzbogacił występ artystyczny Nikoli Kondratowicz.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5