Rodzinny sukces Pieńkowskich na prestiżowym konkursie literackim

2021-12-14 12:59:40(ost. akt: 2021-12-14 13:06:18)
Małgorzata Pieńkowska zdobyła nagrodę główną w kat. "poezja" na VII Biesiadzie Literackiej im. Elżbiety Daniszewskiej.

Małgorzata Pieńkowska zdobyła nagrodę główną w kat. "poezja" na VII Biesiadzie Literackiej im. Elżbiety Daniszewskiej.

Autor zdjęcia: Knyszyński Ośrodek Kultury

Małgorzata i Waldemar Pieńkowscy z nagrodami na VII Biesiadzie Literackiej im. Elżbiety Daniszewskiej. W ręce ełczan trafiły trzy nagrody, w tym główna.
Rodzina Pieńkowskich jest ełczanom doskonale znana m.in. z udziału w popularnym teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”, w którym to Waldemar Pieńkowski dwa razy dostał się do wielkiego finału. Małgorzata Pieńkowska to tryumfatorka wielu przeróżnych konkursów literackich i nauczycielka jeden z ełckich szkół podstawowych.

Właśnie przed chwilą (10 XII) do swojego bogatego portfolio dopisała kolejny sukces na niwie literackiej – na VII Biesiadzie Literackiej im. Elżbiety Daniszewskiej zdobyła główną nagrodę w kategorii „poezja” oraz została wyróżniona za utwór o tematyce „Małej Ojczyzny”.

W VII edycji Biesiady Literackiej im. Elżbiety Daniszewskiej nagrodzono także Waldermara Pieńkowskiego, męża tryumfatorki. Jury knyszyńskiego konkursu w składzie: prof. Dariusz Kulesza, Teresa Radziewicz, Janusz Taranienko uznało, że ełczanin zasługuje na wyróżnienie w kategorii „proza”.

Dzięki Ośrodkowi Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Szkole Talentów w Białymstoku, tegoroczna Biesiada Literacka była uświetniona teatralnym spektaklem oraz piosenkami.

Małgorzata Pieńkowska to zdobywczyni Grand Prix na ubiegłorocznej edycji Biesiady Literackiej. Przypomnieliśmy wówczas Państwu jej sylwetkę w TYM ARTYKULE

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5