Dzieci z ełckiej czwórki "Murem za Polskim Mundurem"

2021-12-03 08:59:48(ost. akt: 2021-12-03 09:06:26)
Dzieci z ełckiej SP4 wzięły udział w akcji "Murem za Polskim Mundurem"

Dzieci z ełckiej SP4 wzięły udział w akcji "Murem za Polskim Mundurem"

Autor zdjęcia: Aleksandra Miklaszewska

Dzieci z SP 4 w Ełku wzięły udział w akcji „Murem za Polskim Mundurem”, inicjatywie mającej na celu solidarne wyrażenie wdzięczności dla służb mundurowych strzegących naszej wschodniej granicy. W ramach akcji mali uczniowie wykonali wyjątkowe kartki.
Zaangażowanie żołnierzy zawodowych i ochotników WOT, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w ochronę granicy polsko-białoruskiej, a także zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony różnych organizacji i stowarzyszeń. Inicjatywa zaciekawiła uczniów SP4, a ci postanowili dołączyć się do akcji.

W związku z bardzo trudna sytuacja na granicy Polski z Białorusią, a także potrzebą społeczeństwa by podziękować służbom mundurowym za ich nieoceniona służbę, pojawiła się spontaniczna akcja "Murem za Polskim Mundurem”. Potrzeba serca i patriotyzm młodych obywateli klasy 2 d Szkoły Podstawowej Nr 4 Ełku spowodował że i Oni zapragnęli włączyć się do Akcji. W związku z tym dzieci postanowiły przygotować kartkę świąteczną z życzeniami i przede wszystkim z podziękowaniem za ich poświęcenie włożone w obronę Naszego Kraju. Kartka ma na celu dodanie otuchy i wywołanie uśmiechu na twarzach naszych Obrońców — informuje ełcka „czwórka”, której kartki powędrują do żołnierzy z Orzysza.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Akcja „Murem za Polskim Mundurem” rozwinęła się bardzo spontanicznie – rozpoczęli ją sami Internauci. W inicjatywę włącza się cały kraj. Do zaangażowania – poprzez konkurs - zachęca również Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Sytuacja jest wciąż trudna, dlatego w odpowiedzi na prośbę środowisk szkolnych naszego województwa, chcemy zaprosić dzieci do złożenia podziękowań w formie wykonanych własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych dla żołnierzy z 16. Dywizji Zmechanizowanej, którzy udzielając wsparcia Straży Granicznej, pełnią dzień i noc służbę na granicy, strzegąc jej przed napływem nielegalnych migrantów. Wykonują swoje zadania po to, aby obywatele Polski mogli czuć się bezpiecznie. Zachęcamy zatem do włączenia się w akcję i przesłania kartek świątecznych wykonanych przez uczniów, które dodadzą otuchy naszym żołnierzom — zachęca kuratorium.

Gotowe prace należy przesyłać do 15 grudnia 2021 r. (z dopiskiem „Kartki dla 16”) na adres: Biuro Wojewody; Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki; aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9; 10-575 Olsztyn.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5