Gminne statuetki - Złote Koguty rozdane!

2021-12-03 08:07:32 (ost. akt: 2021-12-03 08:08:35)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Za 2020 rok wójt Tomasz Osewski wręczył wyróżnienia w sześciu kategoriach.
W środę odbyła się pierwsza Gala Złotego Koguta. Podczas uroczystości wójt gminy Ełk Tomasz Osewski wręczył statuetki i medale Złotego Koguta za wybitny wkład w rozwój i promocję gminnego samorządu. Ideą Nagrody Złotego Koguta jest wyróżnienie osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą gminie oraz jej mieszkańcom.

Te nagrody zostały utworzone w celu publicznego uhonorowania osób lub instytucji wspierających działania integrujące społeczność gminy, wspierających działania podejmowane na rzecz Gminy Ełk w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego lub sportowego, a zgodnie z regulaminem mogą być przyznawane co roku w kategorii indywidualnej lub zespołowej — informuje Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.

Za 2020 rok wójt Tomasz Osewski wręczył wyróżnienia w sześciu kategoriach.
W kategorii Partnerstwo i współpraca na poziomie samorządu statuetkę otrzymał Andrzej Semeńczuk – wieloletni naczelnik wydziału mienia komunalnego Urzędu Miasta Ełku.

W dziedzinie Tradycja i dziedzictwo nagrodę otrzymał człowiek–instytucja, jak mówi się o nim powszechnie w gminie Ełk. Wieloletni samorządowiec, radny i sołtys – Stefan Żyluk.

Statuetka Złotego Koguta w kategorii Rozwój samorządności lokalnej i obszarów wiejskich trafiła do Marka Chojnowskiego, Starosty Ełckiego.

W kategorii Pamięć i tożsamość Złotego Koguta 2020 wójt Tomasz Osewski wręczył przed uroczystą galą. Wszystko z powodu stanu zdrowia laureata. Jerzy Wróbel – bo o nim mowa – to były sołtys z Nowej Wsi Ełckiej.

Nagrody Złotego Koguta zostały wręczone także w kategorii Rozwój przedsiębiorczości. Statuetka trafiła do Wiesława Mieczkowskiego, prezesa firmy Serwistal.

W ostatniej kategorii — Zaangażowanie i działania na rzecz rozwoju gminy przyznano aż cztery statuetki Złotego Koguta. Wszyscy nagrodzeni zasiadają w ławach sejmowych, są parlamentarzystami i jeszcze całkiem niedawno reprezentowali ten sam klub parlamentarny Jerzy Małecki, Iwona Arent, Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz.

opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5