Co by powiedział Twój pies w wigilijną noc?

2021-12-02 09:19:10(ost. akt: 2022-07-07 14:04:01)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Alpha Dogz Monika Rakowska

Grudzień jest bez wątpienia magicznym miesiącem. Za oknem zazwyczaj leży już pierwszy śnieg, a na horyzoncie widnieją Święta wraz z ich nieodłącznym atrybutem – choinką. Grudzień to także czas, w którym obdarowujemy się prezentami, dlatego zdarza się, że spod bożonarodzeniowego drzewka może w Wigilię dobiec naszych uszu ciche popiskiwanie wyczekiwanego zwierzaka…
Chyba każdy z nas na pewnym etapie dzieciństwa marzył, aby na Gwiazdkę znaleźć pod choinką pieska lub kotka. Ba! Niektórzy z nas spełnili swoje marzenie i na pewno pamiętają łzy szczęścia, gdy przytuliło się swoje upragnione zwierzątko po raz pierwszy. Gdy już nasycimy się pierwszą falą szczęścia z faktu zyskania nowego przyjaciela, bardzo szybko zauważamy, że nasz piesek lub kotek ma swoje potrzeby.

Niezależnie od tego, czy do naszego domu trafia mała puchata, nieśmiało popiskująca kuleczka, czy też dorosłe zwierzę przygarnięte ze schroniska – każde z nich ma swoje podstawowe potrzeby, jak choćby nieodłączny atrybut w postaci miski, smyczy czy – w przypadku kotów – kuwety. Gdzie i jakie akcesoria kupić?

Zwierzę w domu to mnóstwo frajdy i zero nudy, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Z naszym pieskiem czy kotkiem przecież razem dorastamy, zwierzę wrasta w rodzinę, niejednokrotnie zamieniając się w pełnoprawnego domownika. I jak każdy domownik, często ma własny charakter i także wymaga pewnego wychowania, a te jest procesem. Jak go prowadzić i na co zwracać uwagę?

To bardzo ważna kwestia, zwłaszcza w przypadku rodziców obdarowujących swoje dzieci zwierzętami. Pierwszy piesek Waszej pociechy to przecież także często Wasz debiut w roli zwierzęcego opiekuna. Z racji tego, że będziecie uczyć się siebie z dnia na dzień, warto podejść do tej kwestii odpowiedzialnie: poznając i rozumiejąc jego potrzeby, ograniczenia i charakter oraz pracując nad jego wadami, czyli po prostu układając sobie zwierzaka. Co powinieneś wiedzieć o swoim czworonogu?

Pomocą służy tutaj profesjonalna trenerka psów i psycholog zwierzęcy Monika Rakowska, właścicielka marki Alpha Dogz Monika Rakowska, w ramach której oferuje kompleksową ofertę dotyczącą wszystkiego, co związane z Twoim czworonożnym przyjacielem: od akcesoriów, poprzez trenowanie zwierzęcia, aż po uświadamianie właścicieli i dostarczanie im przydatnych porad w formie nagrań wideo oraz książek.

Obrazek w tresci

Gwarancją tego, że młoda trenerka z Ełku jest specjalistką w swoim fachu są zadowoleni klienci i partnerzy biznesowi. Alpha Dogz Monika Rakowska już dawno wyszła poza rynek lokalny. Współpracuje z ludźmi z całej Polski, zwracają się do niej również klienci z zagranicy. Ona sama nieustannie rozwija swój warsztat, czy to uczestnicząc w międzynarodowych kursach i nawiązując cenne kontakty, czy też udoskonalając własną autorską metodę treningową Alpha Dogz – efekt lat pracy z czworonogami oraz ich dwunożnymi właścicielami.

Wielu z nich współpracuje z Alpha Dogz Monika Rakowska od samego początku, już od etapu zapewnienia czworonogowi potrzebnych akcesoriów. Jako właścicielka Sklep Zoologiczny Alpha ma do zaoferowania dosłownie wszystko, co jest potrzebne Twojemu czworonogowi np. miski, smycze, jakościowe karmy i smakołyki, zabawki, kagańce, kuwety, żwirki itd.

Obrazek w tresci


Co ważne, w Sklepie Zoologicznym Alpha możecie liczyć na bardzo miłą obsługę, w osobie samej właścicielki, która fachowo doradzi, co będzie najlepsze dla Waszych zwierzaków. O ile nie będzie na własnym placu szkoleniowym, gdzie codziennie pracuje ze zwierzętami swoich Klientów. Na szczęście ten znajduje się tuż za sklepem – jak widać Alpha Dogz Monika Rakowska lubi mieć wszystko pod ręką i w doskonałym zorganizowaniu.

I to właśnie odróżnia jej osobę od innych specjalistów w branży. Podejście do Klienta oraz świetne prowadzenie procesu wychowania psa, które przecież polega nie tylko na uczeniu samego zwierzaka, ale także uświadamianiu jego właściciela. Tym oferuje trzypoziomowe szkolenia stacjonarne oraz specjalistyczne, zgrupowane w pakiety spotkania online.

Alpha Dogz Monika Rakowska ma naprawdę napięty plan dnia. Z racji tego, że prowadzi także hotel dla psów, rozpoczyna ranek właśnie od opieki nad takimi klientami. Potem zajmuje się sklepem i treningiem z psami. Jako uzupełnienie swojej oferty skierowanej do właścicieli psów, trenerka wyszła z inicjatywą w postaci Daily - cyklu codziennych nagrań wideo publikowanych na kanale youtube’owym Alpha Dogz Monika Rakowska. To właśnie tutaj zdradza arkana swojej pracy, opowiada o wszystkim co związane z behawiorystyką i dogoterapią, uczy praktycznych porad i doradza w kwestii treningu.

Obrazek w tresci

Daily to skarbnica wiedzy dla wszystkich ciekawych jak wygląda praca trenera psów w praktyce. Tutaj dowiecie się m.in. jak się z psem bawić, poddać go socjalizacji i nauczyć wykonywania odpowiednich komend, a wszystko to jest przedstawione w formie atrakcyjnych dla oka i jakże praktycznych nagrań wideo. A tych Alpha Dogz Monika Rakowska ma już na koncie ponad setkę! Zagadnienia jakie porusza trenerka na YT są konsultowane z odbiorcami i jej Klientami. To oni komentując filmy wysyłają propozycje przyszłych materiałów. Dzięki temu publikowane przez nią treści są pomocne w kompleksowy sposób - zarówno dla psów problemowych, jak i dla osób, które np. poszukują inspiracji na zabawy ze swoim ukochanym zwierzakiem.

Obrazek w tresci

Jak przystało na nowoczesną i prężnie rozwijającą się markę osobistą, trenerka z Ełku jest obecna na Facebooku, Instagramie oraz TikToku. Ma także swoje grono mecenasów na Patronite.

Stawianie na nieustanny rozwój i konsekwencja w działaniu – czyli jedne z atrybutów charakteryzujących ludzi sukcesu – przyciągają do Alpha Dogz Monika Rakowska partnerów biznesowych. Już w nowym roku ukaże się jej pierwsza – i na pewno nie ostatnia - książka „Dogadaj się ! Jak wychować szczęśliwego psa i zbudować z nim...”. To naturalna konsekwencja ubogacania i rozwijania przekazu „czytelniczego”, ponieważ Monika Rakowska ma już na koncie cztery e-booki, a wśród nich prawdziwy bestseller „Postaw na relacje”, który sprzedaje się miesięcznie w dużych ilościach. Dlaczego? Ponieważ trenerka z Ełku zawarła tam w zasadzie całą komunikację z psem, np. jak ją wypracować i wzmocnić. Czytelnicy doceniają także rady zawarte w e-booku np. pomysły na aktywny spacer z czworonogiem.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Popularnością cieszy się również e-book „5 błędów komunikacji z psem”. Dowiecie się z niego o błędach, których warto unikać i które podkopują relacje przewodnik-pies.

Z kolei w e-booku „Problemy behawioralne” zawarty jest opis terapii i pracy z psami wymagającymi nieco większej i uważniejszej miłości – lękowymi i agresywnymi. Znajdziecie tutaj gotowe rozwiązania dotyczące tejże materii, ale nie tylko, bo dowiecie się także jak podchodzić do sytuacji w postaci posiadania w domu dwóch psów.

Najnowszą publikacją Alpha Dogz Monika Rakowska jest e-book „Wzmocnienia”. To wydawnictwo przeznaczone dla zaawansowanych przewodników psów i ci znajdą w nim na pewno cenne i przydatne informacje dotyczące zagadnienia pracy z psem na wzmocnieniach i jak do tej kwestii odpowiednio podejść.

Monika Rakowska stara się pomagać tym, którzy wspierają zwierzaki. I to przeróżne. Ma m.in. pod opieką psa ratowniczego czy też psa wodnego. Z jej usług i wiedzy korzystają również osoby-właściciele psów specjalistycznych, aby zdobyć wiedzę na temat wzmocnienia psychicznego swojego czworonożnego przyjaciela.

Obrazek w tresci

Trenerka pomaga pobliskiemu schronisku, któremu zawsze służy dobrą radą i opiekuje się tamtejszymi psami. Obecnie zajmuje się Leosiem – przygotowuje go do adopcji. Współpracuje także z Fundacją Warta Goldena. Obecnie prowadzi psa Jazza. Jeszcze rok temu Jazz był nieco zakręconym narwańcem, ale dzięki temu, że zajęła się nim Alpha Dogz Monika Rakowska, wyszedł na prostą i teraz czeka na nowego właściciela. Może na Ciebie? Nigdy nie wiadomo, zwłaszcza w magiczny, grudniowy czas Świąt!

Obrazek w tresci

Z racji podejścia do tematu trenowania psów w nowoczesny, kompleksowy i wielowymiarowy sposób, Alpha Dogz Monika Rakowska wydaje się doskonałym pierwszym wyborem dla każdego świadomego właściciela czworonoga. Jeżeli więc szukacie fachowca, który ułoży Waszego zwierzaka i pomoże stać mu się przykładnym członkiem rodziny – właśnie go znaleźliście. Alpha Dogz Monika Rakowska sprawi, że największą nagrodą będzie dla niego możliwość obcowania z właścicielem, czyli z Wami.

W ramach zachęty na pewno miło odbierzecie garść autorskich porad dotyczących tego, jak przygotować psa do nadchodzącego Sylwestra. Prawda że pomocne?


Obrazek w tresci


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Julia Sitkowska #3083483 5 gru 2021 18:24

    Proponuję nie promować osób, które znane są ze znęcania się nad zwierzętami - głodzenie, rażenie prądem, oszukiwanie właścicieli i trzymanie psów na sklepie w ciasnych klatkach, tzw. "hotelu".

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5