Ukradł, uciekł i schował się na klatce schodowej

2021-11-28 10:07:58(ost. akt: 2021-11-28 10:14:49)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci dostali zgłoszenie o ucieczce z marketu sprawcy kradzieży. Szybko go odnaleźli w klatce schodowej na pobliskim osiedlu. 15-latek przebywał na ucieczce z placówki opiekuńczej, a zgłoszona dziś kradzież nie okazała się jedynym jego przewinieniem.
W piątek policjanci z Ełku interweniowali w jednym z marketów na terenie miasta. Doszło tam do kradzieży, a sprawca uciekł ze sklepu. Na niewiele się to zdało.

Po informacjach przekazanych przez personel interweniujący policjanci szybko odnaleźli go schowanego na klatce schodowej w bloku na pobliskim osiedlu. Okazało się, że to 15-latek. Policjanci ustalili, że ten sam chłopak dzień wcześniej ukradł półlitrową butelkę wódki. Alkohol ukrył w spodniach i pospiesznie opuścił sklep nie płacąc.

Zachęcony tym czynem postanowił ponownie dokonać kradzieży i dziś wrócił do tego samego sklepu. Ukradł kilka bułek, kilka porcji pizzy i batonów. Łączna wartość ukradzionych produktów to ponad 62 złote. Ponadto okazało się, że chłopiec przebywa na ucieczce z placówki opiekuńczej, a kradzieży dopuszczał się już nie raz w przeszłości.

Został przekazany pod opiekę opiekunom. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5