Ukradł wózek pełen alkoholu. Degustacji zapobiegli policjanci

2021-11-24 14:43:36(ost. akt: 2021-12-02 10:14:19)
wózek z ukradzionym alkoholem

wózek z ukradzionym alkoholem

Autor zdjęcia: KPP Ełk

28-latek ukradł z marketu wypełniony alkoholem wózek. Zanim ta kradzież została zgłoszona, policjanci podczas patrolowania miasta, zauważyli wędrującego z wózkiem sklepowym mężczyznę. Plany 28-latka, aby ukryć alkohol w domu, nie ziściły się, bo policjanci zatrzymali go w policyjnej celi.
Policjanci patrolując ulice Ełku (23.11.2021r.) późnym popołudniem dostrzegli mężczyznę, który prowadził wózek sklepowy wypełniony butelkami alkoholu. Zainteresowali się tą sytuacją, podejrzewając, że może być to towar z kradzieży. Policyjna intuicja ich nie zawiodła.

Mężczyzna nie potrafił sensownie wytłumaczyć, czemu idzie z wózkiem sklepowym po mieście, ani skąd ma alkohol. Policjanci szybko ustalili, że doszło do kradzieży w jednym z marketów, a zdarzenie to nie zostało jeszcze zgłoszone.

Wartość skradzionego alkoholu i wózka została wyceniona na prawie 2500 złotych. 28-latek został przez policjantów zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy - miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał, że liczył na to, że uda mu się zaciągnąć wózek z alkoholem do domu, ale policjanci pokrzyżowali mu jego plany.
Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5