Żołnierze pomagają strażnikom granicznym

2021-11-21 17:34:35 (ost. akt: 2021-11-21 17:54:58)

Autor zdjęcia: Fb/15. Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi

Kontenery dostarczyła Agencja Rezerw Strategicznych. Żołnierze m.in. 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przygotowali obozowisko kontenerowe dla żołnierzy.
Działania na polsko-białoruskiej granicy prowadzą głównie strażnicy graniczni, ale wsparciem są dla nich m.in. żołnierze. I to nie tylko pod względem samej obecności na granicy, ale również pod względem zabezpieczenia logistycznego.

Te działania prowadzą m.in. żołnierze z 15. Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi.

Logistycy 15. pułku przeciwlotniczego wkładają ogromny wysiłek i zaangażowanie w zabezpieczenie warunków socjalno-bytowych żołnierzy wykonujących zadania na granicy polsko-białoruskiej. Dzięki ich pracy żołnierze zapewnione mają codzienne, wysokokaloryczne posiłki, przygotowywane w kuchni polowej — informują żołnierze pułku w mediach społecznościowych.

Wyeksploatowane i zniszczone mundury w trakcie wykonywania zadań, mogą żołnierze wymieniać w magazynach bezpośrednio po powrocie do garnizonu.

Służby logistyczne przygotowały obozowisko kontenerowe dla żołnierzy. Podłączono instalację elektryczną i ogrzewanie w nowych, dostarczonych przez Agencję Rezerw Strategicznych kontenerach mieszkalnych, w których zakwaterowano żołnierzy wykonujących zadania na granicy polsko-białoruskiej. Logistycy podłączyli także kontenery z pełnym węzłem sanitarnym. Poprawi to w znacznym stopniu warunki do wypoczynku po wykonaniu ciężkich zadań na pierwszej linii obrony granicy — dodają żołnierze.

Fot. Fb/15. Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi

Fot. Fb/15. Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi

Fot. Fb/15. Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi

Fot. Fb/15. Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5