Wspierasz żołnierzy broniących granicy? Wyślij im świąteczną kartkę!

2021-11-18 10:44:16 (ost. akt: 2021-11-18 10:50:17)

Autor zdjęcia: wojsko-polskie.pl

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego oraz Stowarzyszenie Ełckie Centrum Medycyny i Sportu zapraszają do udziału w wyjątkowej akcji „Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy”. To okazja do wsparcia mundurowych strzegących naszej wschodniej granicy.
Na naszej granicy polsko-białoruskiej mamy obecnie do czynienia z konfliktem migracyjnym. Porządku na granicy bronią polskie służby mundurowe: straż graniczna, policja oraz wojsko. Organizatorzy akcji podejmując ją chcieliby zachęcić do wyrażenia solidarności z polskimi żołnierzami i zachęcają do sprawienia im świątecznej niespodzianki.

Chcielibyśmy na terenie Ełku wraz z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego zorganizować akcję pt: Kartka świąteczna dla żołnierzy polskich stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej. Do akcji przyłączyły się dzieci ze szkół podstawowych w Piszu, Urząd Miasta w Orzyszu i Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. Tam akcję koordynują inne osoby. Jako Stowarzyszenie chcielibyśmy przeprowadzić to na terenie Ełku angażując przedszkola, szkoły, warsztaty terapii zajęciowej — informuje Michał Wesołowski ze Stowarzyszenia Ełckie Centrum Medycyny i Sportu.

Kartki świąteczne zostaną przekazane do 15-tej. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Każda biorąca udział w akcji placówka powinna zgłosić swojego koordynatora (imię i nazwisko, numer tel.) na adres e-mail: ecmiselk@gmail.com.

Kartki powinny być zapakowane i oznaczone nazwą placówki. O terminie i sposobie odbioru wykonanych kartek koordynatorzy z poszczególnych szkół, przedszkoli zostaną poinformowani telefonicznie. Relacje zdjęciowe z przygotowań i gotowych prac należy przesyłać na adres e-mail stowarzyszenia ECMIS.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5