O włos od tragedii...

2021-11-02 11:12:14(ost. akt: 2021-11-02 11:16:21)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Nastolatka błąkała się po lesie . Miała zakrwawiona ręce i przedawkowała leki. Dziewczyna była roztrzęsiona i osłabiona...
Późnym popołudniem w niedzielę do patrolujących rejon służbowy dzielnicowych zwrócił się mężczyzna, który podczas spaceru usłyszał krzyk i płacz kobiety z pobliskiego lasu. Wydało mu się to niepokojące, dlatego zgłosił to napotkanym policjantom.

Tego typu zgłoszenia zawsze traktowane są priorytetowo. Nie tracąc chwili dzielnicowi zaczęli czujnie i uważnie przeszukiwać okoliczny teren. Nikt się nie odzywał, jednak policjanci ciągle szukali i sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Po kilkunastu minutach odnaleźli w zaroślach siedzącą zapłakaną i roztrzęsioną młodą kobietę.

Była w koszulce z krótkim rękawem i miała okaleczoną, zakrwawioną rękę. Okazało się także, że wzięła leki w ilości znacznie przekraczającej wskazane dawkowanie — relacjonują ełccy policjanci.

Policjanci okryli nastolatkę odzieżą, od razu wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili nastolatce pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu ratowników nieustannie monitorowali jej stan. Dziewczyna trafiła pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które bezpłatnie nam pomogą. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

KPP Ełk, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5