Woda już nieistotna. Liczą się tylko śmieci

2021-10-23 21:12:34 (ost. akt: 2021-10-23 21:40:41)

Autor zdjęcia: elk.pl

Na najbliższej sesji ełccy radni będą głosowali nad zmianami w uchwale dotyczącej naliczania opłat za śmieci. To, co z pewnością ucieszy m.in. osoby samotne, to powiązanie stawki za śmieci ze zużyciem wody.
Po raz kolejny wracamy do tematu stawek za wywóz śmieci w Ełku. Tym razem z pewnością ucieszy się wielu ełczan, tych prowadzących gospodarstwa jedno i dwuosobowe.

Obecnie w Ełku opłaty za wywóz śmieci naliczane są od gospodarstwa domowego. Stawka wynosi 58 złotych. Na innych zasadach naliczane są opłaty dla gospodarstw jedno i dwuosobowych. W ich przypadku od osoby naliczana jest opłata 22 zł, ale jest to powiązane ze zużyciem wody.

Przeciw takiemu rozwiązaniu od dawna protestowała grupa ełczan. Co tydzień w środy pikietowali pod ełckim ratuszem. Ich "sprzymierzeńcem" w Radzie Miasta, a zarazem jedną z osób najbardziej zaangażowanych w prace nad sprawiedliwym systemem naliczania opłat za wywóz śmieci był radny Krzysztof Wiloch.
Teraz mają powody do zadowolenia.

Na najbliższej sesji radni będą głosowali nad prezydenckim projektem uchwały, który wykreśla zapisy wiążące stawkę za śmieci ze zużyciem wody.

Do tematu wrócimy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5