Włamali się do automatów, ale długo łupem się nie nacieszyli

2021-10-19 08:26:01(ost. akt: 2021-10-19 11:59:15)

Autor zdjęcia: pixabay

Dwaj nastolatkowie którzy uciekli z domów włamali się do automatów do gier zręcznościowych. Ukradli stamtąd pieniądze oraz drobny sprzęt elektroniczny. Kilka godzin później ze skradzionymi rzeczami zostali zatrzymani przez policjantów. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.
W piątek rano policjanci zostali poinformowani przez pracowników jednej z galerii handlowych o włamaniu do dwóch automatów służących do gier zręcznościowych, które znajdowały się na terenie ich obiektu. Jak ustalono, sprawcy ukradli stamtąd pieniądze w dotychczas nieustalonej kwocie oraz zegarek typu smartwatch, słuchawki bezprzewodowe i mini aparat fotograficzny.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że czynu tego dopuściło się dwóch chłopców w wieku 16 i 15 lat, którzy wcześniej uciekli z domów. Kilka godzin później policjanci zatrzymali nastolatków na ulicy w centrum miasta.

Chłopcy mieli przy sobie skradziony sprzęt oraz część pieniędzy w kwocie 187 zł. Obecnie policjanci ustalają jeszcze dokładną wartość strat.

Sprawcy po przesłuchaniu zostali przekazani opiekunom. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5