SKO w Olsztynie już zajmuje się nielegalną wycinką na cmentarzu w Nowej Wsi Ełckiej

2021-10-13 11:03:40 (ost. akt: 2021-10-13 11:12:06)
Na początku września obok cmentarnego krzyża stanął duży kamień

Na początku września obok cmentarnego krzyża stanął duży kamień

Autor zdjęcia: Łukasz Czeczot

Wracamy do sprawy nekropolii w Nowej Wsi Ełckiej i podjętej tam wycinki drzew. Gmina ukarała tamtejszą parafię karą administracyjną w wysokości niemal 2 mln zł, od której ta się odwołała w ostatnim możliwym terminie. Teraz jego rozpatrzeniem zajmie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie.
O sprawie nielegalnej – jak uznała ełcka gmina – wycinki na ewangelickim cmentarzu w Nowej Wsi Ełckiej i odwołaniu, które złożyła Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika informowaliśmy państwa W TYM ARTYKULE

Teraz wiemy już, że odpowiednie dokumenty dotarły do SKO w Olsztynie, które rozpatrzy odwołanie złożone przez parafię.

Rzeczywiście, wpłynęła taka sprawa do kolegium olsztyńskiego w połowie ubiegłego tygodnia. Jeszcze nie została wyznaczona na posiedzenie, także na razie nie chcę się wypowiadać w żaden sposób, ponieważ nie było posiedzenia i rozstrzygnięcie nie zostało wydane — mówi wiceprezes SKO w Olsztynie, Maciej Stasiewicz.

Kiedy zatem możemy spodziewać się decyzji SKO?

Zgodnie z przepisami KPA (Kodeks Postępowania Administracyjnego – przyp. red.) to miesiąc czasu, w ciągu którego Kolegium jest zobowiązane, aby taką sprawę rozstrzygnąć. Aczkolwiek z uwagi na dużą ilość spraw, które spływają do Kolegium to troszeczkę dłużej trwa, ale w takim przypadku zawsze strony są zawiadamiane o przedłużeniu terminu. Przy czym akurat w tej sprawie z uwagi na to, że staramy się to jakoś odkorkować, może nawet i w tym terminie ustawowym powinniśmy się wyrobić — precyzuje wiceprezes Stasiewicz.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5