Natalia Kuczewska powalczy o europejski tytuł. Mistrzostwa już w ten piątek

2021-10-13 10:23:37 (ost. akt: 2021-10-13 10:34:13)

Autor zdjęcia: PZB

Już 15 października rozpoczynają się w czarnogórskiej Budvie Mistrzostwa Europy Juniorek w Boksie. O europejski tytuł zawalczy Natalia Kuczewska, która znalazła się kadrze powołanej przez trenera Tomasza Dylaka.
Występ pięściarki trenującej na co dzień po okiem doświadczonego Tadeusza Biryło z MKB Mazur Ełk wydawał się „oczywistą oczywistością” – Natalia Kuczewska nieustannie prezentuje świetną formę i cały czas rozwija swój warsztat pięściarski.

Młodzieżowa Wicemistrzyni Świata z tego roku ostatnio wywalczyła złoto na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet, a teraz powalczy po raz kolejny o najwyższe laury na rozpoczynających się w piątek (15 X) Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Juniorek. W ubiegłym roku przywiozła z nich brązowy medal.

5 października nasza reprezentacja narodowa rozpoczęła w Cetniewie zgrupowanie przed zawodami. Trener polskich pięściarek, Tomasz Dylak, przyglądał się na nim 14 zawodniczkom szerokiej kadry. Już następnego dnia dowiedzieliśmy się, że Natalia Kuczewska znalazła się wśród 11 zawodniczek, które pojadą do Czarnogóry.
Obrazek w tresci

Na tym etapie wszystko ma znaczenie. To jak jemy, jak śpimy, rozmawiamy z trenerami. Ważne jest nasze nastawienie. Wszystko ma znaczenie. Lubię morsować, jestem aktywnym człowiekiem. Czuję się lepiej jak zacznę dzień od morsowania. Jestem pełna energii, poza tym odpoczywają mięśnie, bo zimno dobrze na nas działa — powiedziała Natalia dla PZB w materiale wideo z przygotowań do ME Juniorek w Budvie.

Polskie pięściarki zakończyły przygotowania w Cetniewie 10 października. To było ostatnie zgrupowanie przed rozpoczynającymi się w ten piątek Mistrzostwami Europy Juniorek w Boksie.

Ostatnie treningi były dość zajeżdżające, że tak powiem. Ale już dzisiaj schodzimy z wydolnościowych treningów itd. Więc tylko się napędzamy. Szybkość i jazda z nimi! — powiedziała Natalia pod koniec zgrupowania w Cetniewie.
Obrazek w tresci


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5