Koronawirus w ełckiej podstawówce. Uczniowie na kwarantannie.

2021-10-13 08:54:31 (ost. akt: 2021-10-13 09:01:16)

Autor zdjęcia: SP 2 w Ełku

Uczniowie dwóch klas podstawowych jednej z ełckich szkół uczą się od poniedziałku zdalnie – to efekt objęcia ich kwarantanną po wykryciu koronawirusa u jednego z uczniów.
Chodzi o Szkołę Podstawową nr 2 im. Danuty Śiedzikówny „Inki” w Ełku. Po zakażeniu uczniów koronawirusem na zdalne nauczanie przeszły dwie klasy. Uczniowie zostali objęci kwarantanną w ten poniedziałek (11 X) i teraz będą musieli poczekać, aż minie termin kwarantanny, a ten jest liczony nie od „pierwszego” zakażonego ucznia, ale od ostatniego zakażonego.

Jak się okazuje, koronawirus nęka placówkę w zasadzie od początku roku szkolnego. Szkoła jednak jest do tego przygotowana.

Akurat byliśmy pierwszą szkołą, gdzie już po pierwszym tygodniu weszliśmy w naukę hybrydową. Wygląda na to, że uczniowie cały czas chorują i covid się powoli przenosi. W ubiegłym miesiącu mieliśmy tylko jeden tydzień bez nauki hybrydowej, już myśleliśmy, że uczniowie się wychorowali. No ale okazało się, że jeszcze dwóch uczniów jest chorych i dwie klasy obecnie poszły na kwarantannę — mówi dyrektor SP2 w Ełku, Dorota Szczawińska.

Lekcje odbywają się normalnie, wszystkie pozostałe klasy są obecne w szkole. Natomiast uczniowie tych klas, które mają wyznaczone kwarantannę, przebywają w domach i za pośrednictwem „Teamsów” mają lekcje — dodaje dyrektor ełckiej "dwójki".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5