Kradli i włamywali się do piwnic bo "chcieli zobaczyć jak to jest"

2021-10-07 10:29:33(ost. akt: 2021-10-07 10:52:52)

Autor zdjęcia: Pixabay

Koledzy w wieku 15 i 16 lat włamali się do 2 piwnic i zabrali stamtąd elektronarzędzia. Ukradli także 7 rowerów z różnych miejsc w Ełku. Jak sami przyznali, zaczęli kraść, bo „chcieli zobaczyć jak to jest”. Ku takim zachowaniom pchała ich także chęć zysku, bo zamierzali sprzedawać ukradzione rzeczy. Policjanci ukrócili ten proceder, odzyskali rowery i elektronarzędzia, a te zostały przekazane prawowitym właścicielom.
Na początku października policjanci z Ełku przyjęli zgłoszenia o kradzieży kilku rowerów z różnych miejsc miasta. Analizując te sprawy i wyjaśniając ich okoliczności ustalili, że za tymi przestępstwami stoją dwaj nastoletni koledzy.

Okazało się, że 15 i 16-latek najpierw wspólnie ukradli dwa rowery i jeździli sobie nimi nocą po mieście. Wtedy wpadli na pomysł, żeby włamać się do piwnic w bloku. Łomem wyłamali drzwi i z dwóch piwnic ukradli elektronarzędzia o łącznej wartości 2000 złotych.

Chłopcy chcieli ukradzione rzeczy sprzedawać i zarabiać na tym procederze – ich plany zniweczyli policjanci. W sumie funkcjonariusze odzyskali 7 rowerów, które pochodziły z kradzieży. Odzyskane zostały także ukradzione z piwnic elektronarzędzia.

Policjanci wciąż ustalają wszelkie okoliczności tych spraw i sprawdzają powiązania nieletnich złodziei z innymi osób.

Z uwagi na to, że sprawcy są osobami nieletnimi sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5