Siostry opiekują się 49 dziećmi z Domu Dziecka w Limuru

2021-10-06 08:52:49 (ost. akt: 2021-10-06 09:12:55)

Autor zdjęcia: Fb/Benedyktynki Misjonarki w Kenii

Siostry Benedyktynki Misjonarki S. Estera, S. Inga i S. Dawida, w maju podjęły posługę misyjną na nowej placówce Zgromadzenia w Kenii.
Limuru to miasto położone wysoko w górach dlatego, jak na warunki afrykańskie, jest tam zimno. Siostry Estera, Inga i Dawida, w maju podjęły posługę misyjną na nowej placówce Zgromadzenia w Kenii. Opiekują się 49-osobową grupą dzieci z Domu Dziecka.

Z ofiar przywiezionych z Polski Siostry kupiły dla dzieci pościel i ciepłe ubrania. To tylko kropla w morzu potrzeb.

Fot. Fb/Benedyktynki Misjonarki w Kenii

W trosce o poprawę losu dzieci, które doświadczyły w swoim życiu dramatu osierocenia, odrzucenia, czy przemocy, Siostry pragną stworzyć im godne warunki życia i umożliwić start w lepszą przyszłość np. poprzez przygotowanie ich do zawodu, który umożliwi im podjęcie pracy. Konieczna jest modernizacja budynku, szczególnie kuchni i łazienek, nie mówiąc o codziennych wydatkach związanych z nauką, wyżywieniem i utrzymaniem czystości. Siostry będą ogromnie wdzięczne za każdą formę pomocy duchowej czy materialnej. Razem możemy sprawić, aby na twarzach ich podopiecznych zagościł uśmiech, aby poczuły się kochane i bezpieczne — apeluje w imieniu sióstr s. Donata Topa.

A jak wygląda obecnie życie sióstr w Kenii?

W sierpniu cztery podopieczne sióstr Gloria, Sarafina, Loise i Jane otrzymały Sakrament Chrztu Świętego i rozpoczęły "duchową przygodę oraz przyjaźń z Bogiem Żywym". Po uroczystej ceremonii był tort, zabawy oraz przyjęcie w promieniach słońca. A siostry zostały matkami chrzestnymi.

Fot. Fb/Benedyktynki Misjonarki w Kenii

Z kolei we wrześniu siostry odwiedzili przyjaciele z Polski - Brat Robert, który posługuje w Sekretariacie Misyjnym O. Franciszkanów i Siostra Maja.

Fot. Fb/Benedyktynki Misjonarki w Kenii

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w dalszą pomoc Misjonarkom, zachęcamy do wpłat środków pieniężnych na wyodrębniony rachunek bankowy ełckiej Caritas nr 20 1020 4724 0000 3002 0077 5429 (PKO BPO SA Odział w Ełku) z dopiskiem „Pomoc Dzieciom w Kenii”. W imieniu Sióstr i Dzieci znajdujących się pod ich opieką z góry dziękujemy za dar serca na misje w dalekiej Kenii — dodaje s. Donata Topa.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5