Zwyrodnialcy z Gołdapi podpalili głowy dwóm bezdomnym. I nagrali to na wideo

2021-10-04 10:36:25 (ost. akt: 2021-10-04 18:49:14)

Autor zdjęcia: nadesłane

Podpalanie głów bezdomnym — tak „bawią się” wyrostki z Gołdapi. I jeszcze uwiecznili to na nagraniu wideo, które obecnie krąży po internecie. Sprawą już zajmuje się miejscowa policja.
Do naszej redakcji dotarło amatorskie nagranie wideo, na którym widzimy grupkę kilkunastoletnich chłopców znęcającą się nad przypadkowymi — być może bezdomnymi — mężczyznami. Chłopcy początkowo „namawiają” jedną ze swoich ofiar do „ściągnięcia kaptura”, bo…

Zdejmij, nic nie zrobimy, zobaczymy tylko, jakie masz włosy. On ci popsika perfumką — namawiają chłopcy mężczyzn, po czym – pomimo, że ten protestuje – podpalają mu czubek głowy. To samo robią ze stojącym obok drugim mężczyzną , któremu spłonęła znaczna część włosów z tyłu głowy.
O ku**a, o k***a, Krzychu k***a! — cieszy się na to jeden z chłopców będąc pod wrażeniem słupa ognia, jaki zapłonął na głowie drugiej ofiary.

Obrazek w tresci

Mieszkańcy Gołdapi umieszczali to nagranie w internecie, ale algorytmy Facebooka błyskawicznie ściągały filmik i blokowały umieszczających go internautów, zawieszając im konta. Na szczęście powiadomiono również policję.

Zmierzamy do rozwiązania jak najszybciej tej sytuacji. Policjanci rozpoznali te osoby i zmierzają do tego, żeby zostały aresztowane i odpowiedziały za to, czego dokonały — mówi nam asp. sztab. Cezary Wojnowski z gołdapskiej policji.

Sprawa podpalenia włosów bezdomnym mężczyznom rozgrzała mieszkańców uroczej uzdrowiskowej miejscowości. Swoje oburzenie wyrażali w przestrzeni internetowej.

Widziałam filmik i nawet udostępniłam ale zaraz został zablokowany . Niestety ale to jakieś chore żeby tak traktować drugiego człowieka nie ważnie czy biedny czy bogaty , a czynu dopuścili się gówniarze. Mam nadzieję że zostaną złapani i ukarani — napisała Anna na gołdapskim spotted.

Od razu kara powinna być dla nich .Coś strasznego !!!!!! — bez wahania stwierdziła Karolina.

Łyżeczkę do jedzenia i do żwirowni piasek przewalać. Przepraszam szpadel i może rowy kopać to się odechce takich rzeczy robić. Ewentualnie może ich podpalić i zobaczyć jak to przyjemnie — nie ukrywa oburzenia inny użytkownik FB.

Bo się małolaty naoglądają filmików i w ogóle , rodzice nie wynikają co ich dzieci robią bo po co bezstresowe wychowywanie jest w modzie. Ale jak się tragedia stanie to na pewno nie jego dziecko by mogło tak zrobić — zauważa Piotr.

Filmik został zablokowany przez adminów FB, pod pretekstem rozpowszechniania przemocy, masakra, ale coś cicho o sprawie, ciekawe czemu, no jeden z tych zwyroli to ponoć synuś jakiejś szychy z Gołdapi, to pewnie dlatego cisza, ale jeśli zatuszują tą sprawę, to niech liczą się z interwencją odpowiednich programów telewizyjnych, bo skoro dziś podpalają, to jutro bez skrupułów gardło poderżną, nie ma litości dla takich bydlęcych zachowań!!! — napisał Przemek w dyskusji pod postem o sprawie podpalenia.

Według innych komentujących „policja już zna nazwiska”.

Oburzony zachowaniem zwyrodniałych nieletnich jest również proboszcz Parafii św. Józefa Robotnika w Gołdapi. Duchowny tłumaczy, że nigdy nie można wyrządzać krzywdy drugiemu człowiekowi.

Każdy normalny człowiek – nawet niewierzący, nawet mieszkający w buszu – ma wpisane w naturze z aktu stworzenia bożego „nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. Nie raz tak bywa, że w buszu misjonarze głoszą ewangelię, a oni (lokalni mieszkańcy) mają lepszą moralność, niż my, którzy poznaliśmy Chrystusa - tym znaczeniu, że jeśli my nie wrócimy do tego, co jest w naturze to sami się pozabijamy. Jeśli nawet ktoś nie ma odniesienia do Pana Boga, to szanuję tego człowieka z racji jego szacunku dla życia. Oceniam jako człowiek i jako człowiek wiary. Jako człowiek, czyli prawo natury, a jako człowiek wiary mówię to w kryteriach przykazań bożych. Mam w sercu takie coś, że „zła” ludziom nie czynię, bo sam nie chciałbym, aby ktoś mi zło czynił — mówi ks. Kanonik Władysław Kleczkowski.

Wrócimy do tematu.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaro. #3076754 4 paź 2021 12:26

    mam nadzieję, że sąd nie będzie wygłupiał się w jakieś "zawiasy"... bo młody wiek sprawców, bo ciężkie dzieciństwo, bo nie mieli autorytetów, bo nie wiedzieli co robią i inne bzdety

    Ocena komentarza: warty uwagi (36) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5