Policyjne psy z wizytą w szkole

2021-10-01 11:50:15 (ost. akt: 2021-10-01 11:56:44)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Nietypowi goście odwiedzili dzieci ze szkoły w Starych Juchach. Vader i Jambo - to policyjne psy, które zaprezentowały się uczniom pod opieką swoich przewodników.
Ważne jest, żeby dzieci wiedziały, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Z troski o uczniów, którzy mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę w szkole w Starych Juchach odbyły się spotkania z przewodnikami i psami służbowymi. Mł. asp. Daniel Buraczewski i mł. asp. Mariusz Sulewski (przewodnicy psów) opowiadali dzieciom, jak należy się zachować w kontakcie z psem. Dzieci dowiedziały się o konieczności szacunku i opieki nad zwierzętami, ale także o niewłaściwych zachowaniach: drażnieniem psa czy przesadną ufnością.

Głównym celem takich spotkań jest jednak profilaktyka - poznanie zasad właściwego zachowania się w kontaktach z agresywnymi psami. Dzieci poznały bezpieczną postawę „żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku zwierzęcia. Treści te przydatne są zwłaszcza dla dzieci z terenów wiejskich, ponieważ one częściej są narażone na spotkanie z nieznanym zwierzęciem.

Przewodnicy opowiedzieli również o specyfice pracy policyjnych psów – o ich szkoleniu, sytuacjach ich wykorzystywania i codziennej pielęgnacji.

Dzieci były niezwykle podekscytowane wizytą tak niecodziennych gości w ich szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

KPP Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5