Pułaskiego zostanie już jednokierunkowa - to same plusy

2021-09-30 17:31:26 (ost. akt: 2021-09-30 17:37:05)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Od 1 października na ul. Pułaskiego na stałe będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od ul. Wojska Polskiego do ul. Zamkowej. Rozwiązanie testowano w okresie wakacyjnym i władze miasta doszły do wniosku, że w pełni się sprawdziło.
W okresie wakacyjnym na ul. Pułaskiego obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zmiana ta została wprowadzona w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych oraz opinii m.in. mieszkańców Ełku, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz właścicieli restauracji działających przy promenadzie. Wyznaczone zostały jednocześnie dodatkowe miejsca postojowe dla pojazdów zaopatrzenia i taxi.

Od momentu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Pułaskiego zaobserwowano znaczące uspokojenie ruchu drogowego, co znacząco przyczyniło się do poprawy poziomu bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem jest również zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla pojazdów zaopatrzenia, przez co ulica jest blokowana w mniejszym stopniu. W związku z powyższym Prezydent Miasta Ełku podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania organizacji ruchu od 1 października na czas nieokreślony.

Działania te (wraz z konsultacjami społecznymi) są realizowane w ramach polityki parkingowej miasta Ełku.

mat. UM w Ełku

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5