I LO w Ełku świętowało Europejski Dzień Języka

2021-09-27 17:33:38(ost. akt: 2021-09-27 17:44:14)

Autor zdjęcia: I LO w Ełku/FB

W poniedziałek 27 września w I LO im S. Żeromskiego w Ełku zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Języków. Popularny "Czerwony" obchodził takie święto już po raz dziewiąty. Z tej okazji zorganizowano test oraz szereg quizów. Oczywiście z nagrodami.
Atrakcje w I LO były "dawkowane" w trakcie poszczególnych godzin lekcyjnych. Koordynatorem obchodów Europejskiego Dnia Języków był Sławomir Marchlewski.

Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się z niełatwymi 15 pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytane z wykorzystaniem szkolnej radioli przez uczennicę klasy III D Natalię Rakowską.

Zwycięzcami testu okazali się:

I miejsce (13 punktów) – Błażej Marciniak z klasy III C1
II miejsce (12 punktów) – Gracjan Dzienisik z klasy III E1 i Igor Chwiedor z klasy II C

Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku, Radę Rodziców przy I LO w Ełku, oraz Stowarzyszenie „Kreatywny Czerwony” przy I LO w Ełku.

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się główne obchody w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z trzech przedstawicieli pięciu klas pierwszych. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy III AB – Julita Kunda i Robert Pikora. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane przez młodzież naszej szkoły w różnych językach obcych.

Oto zwycięzcy quizu-zabawy:

I miejsce – klasa I C
II miejsce – klasa I D
III miejsce – klasa I E

Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez wymienionych wcześniej sponsorów. Ponadto każda z tych drużyn została uhonorowana nagrodami specjalnymi w postaci pamiątkowych czerwonymi cegiełkami, które niewątpliwie kojarzą się z naszą szkołą. Zostały one wykonane przez panią Ewelinę Bujnowską.

W obchody Europejskiego Dnia Języków były również zaangażowane, poza osobami wymienionymi powyżej, panie: Agnieszka Miezianko i Małgorzata Rogowska.

Ełckie liceum dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy i już zaprasza na obchody Europejskiego Dnia Języka w roku 2022.

mat. I LO w Ełku/FB


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5