Inwestycyjny bum w gminie Prostki

2021-09-10 12:02:29(ost. akt: 2021-09-10 12:11:49)

Autor zdjęcia: Fot. Fb/Rafał Wilczewski

Jeśli wszystko pójdzie po myśli samorządowców, wartość inwestycji w gminie Prostki w najbliższym czasie może wynieść ponad 16 mln zł.
Okres wakacyjny był czasem wytężonej pracy przy realizacji inwestycji gminnych. Rozpoczęła się budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Prostkach. Trwają roboty budowlane przy przebudowie drogi do miejscowości Bobry oraz budowie lokalnej oczyszczalni. Niebawem rozpoczną się roboty budowlane przy przebudowie ul. Bojowników i Leśnej w Boguszach oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej i lokalnej oczyszczalni w miejscowości Dybówku.

W trakcie przygotowania jest przetarg na rozbudowę szkoły w Rożyńsku Wielkim.

Na te wszystkie inwestycje samorząd z Prostek pozyskał fundusze zewnętrzne: unijne i krajowe.

W sierpniu urzędnicy przygotowali i złożyli wnioski o dofinasowanie w ramach Programu Polski Ład dla takich inwestycji jak inwestycje wodociągowe w gminie Prostki, budowa przedszkola i budowa sołeckiego centrum kultury i pożarnictwa w Wiśniowie Ełckim. Całkowita wartość dofinansowania dla tych zadań to nawet 14 450 000 zł.

Z kolei w ramach nowego naboru z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina stara się o pieniądze na przebudowę infrastruktury w miejscowości Kobylinek, Borki i drogi do Osiedla Leśnego w Prostkach. Wartość tych inwestycji może wynieść nawet 1 778 795,25 zł.

UG Prostki, tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5