Płetwonurkowie posprzątają dno naszego jeziora

2021-09-04 13:46:11(ost. akt: 2021-09-04 13:54:59)

Autor zdjęcia: Fb/Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych

Akcja odbędzie się w ostatni weekend września. Co płetwonurkowie znajdą w naszym jeziorze?
Takiej akcji w Ełku jeszcze nie było. "Podwodnik" Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych we współpracy z miastem przeprowadzi akcję pod hasłem „Podwodna Ekologia – Ełk 2021”. Płetwonurkowie przeprowadzili już rekonesans w celu wybrania miejsca na obszarze Jeziora Ełckiego, które jako pierwsze będą oczyszczać z zalegających tam śmieci. Wybór padł na dno w okolicy Mostu Zamkowego, gdzie – okazało się – odpady zalegają niemal warstwami (konieczne będzie zamówienie dużych kontenerów).


Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych płetwonurków, a także osoby chętne do pomocy z brzegu i łodzi – na ostatni weekend września do Ełku w okolice Mostu Zamkowego (dokładne informacje przekażemy niebawem) — zachęcają w mediach społecznościowych do przyłączenia się do akcji przedstawiciele "Podwodnika".

To nie pierwsza akcja ekologiczna Podwodnika w tym roku. Na wiosnę płetwonurkowie sprzątali już Żabie Oczko razem ze stowarzyszeniem MONAR, pomagali w sprzątaniu gminy Orzysz na Dzień Ziemi, a latem – razem ze strażakami OSP – oczyszczali fragment rzeki Orzyszy.

Po Jeziorze Ełckim w planach jest Jezioro Orzysz oraz ponownie rzeka Orzysza.

Fb/Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5