Odnajdź w sobie pasję i zadbaj o zdrowie!

2021-09-03 16:11:13 (ost. akt: 2021-09-04 09:08:35)

Autor zdjęcia: pixabay

Coraz większymi krokami nadchodzi jesień. Tempo naszego życia lekko spada, wielu z nas zwalnia obroty i powoli szykuje się do zimy, a potem już – jak to się mówi – byle do wiosny! Ale przecież jesień i zima to nie tylko – chwilowy na szczęście – brak słońca i mniej okazji do przebywania na zewnątrz. To także czas, kiedy często we własnych czterech kątach możemy się nieco nudzić, więc może warto znaleźć sobie jakieś nowe zajęcie, które przerodzi się w pasję lub hobby? Ponadto pierwsza kalendarzowa chłodna pora roku to idealny okazja, aby zadbać o własne zdrowie. A tutaj najlepiej zastosować sprawdzone powiedzenie, znane ludzkości od wieków: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. To naprawdę działa! Mało tego, wiemy gdzie mogą Państwo się o tym przekonać, a przy okazji obudzić w sobie nowe pasje oraz wypracować zdrowe nawyki.

Zaczniemy nietypowo, bo od noworocznych postanowień. Zapytacie co mają wspólnego z nadchodzącą jesienią? Otóż na przełomie nowego i starego roku bardzo często wielu z nas stawia sobie jakieś – właśnie noworoczne – postanowienia. A co, gdyby przenieść je na jesień? Na to, aby podjąć indywidualne zmiany w dobrym kierunku nie trzeba czekać przecież do zimy. Tym bardziej, że czekające nas chłodne pory roku można spędzić w zaciszu sali treningowej, zadbać o ciało, by już na wiosnę objawić się światu w swojej nowej sylwetce.


Wie o tym doskonale Konrad Zubrzycki, specjalista który prowadzi treningi pod własną marką. „Konrad Zubrzycki Trener z Pasją” – jak podpowiada nazwa – to ekspert poświęcony tematowi zdrowego budowania oraz rzeźbienia ciała oraz jego sprawności. Co ważne, Konrad Zubrzycki sam jest przykładem na potwierdzenie słów „w zdrowym ciele zdrowy duch”, ponieważ swoją przygodę, która następnie rozwinęła się w pasję, rozpoczął lata temu od własnej przemiany. Pan Konrad jest popularny wśród Pań, a te bardzo chwalą sobie jego wiedzę, sposób prowadzenia treningów oraz indywidualne podejście do najdrobniejszych detali. Trenując pod skrzydłami Konrada Zubrzyckiego dowiecie się także, jak zdrowo i właściwie się odżywiać, regenerować ciało po treningu oraz jak ważna jest motoryka i gibkość ciała. Ponadto usłyszycie od praktyka z ok. 20-letnim stażem wiele życiowych i sprawdzonych porad dotyczących właściwego podejścia do treningu oraz zdrowego życia. Redukcja tkanki tłuszczowej? A może budowanie masy i wypracowanie siły lub poprawa motoryki? Trener Zubrzycki zadba o to w kompleksowy sposób. To doświadczony specjalista - swój dzień rozpoczyna o 5 rano, aby mieć więcej czasu dla coraz większej liczby Klientów, którzy oddają się w jego fachowe ręce i odmieniają swoje ciało – a co za tym idzie – życie.


„Judo Bawi, Uczy, Wychowuje” – to naczelna dewiza prężnie rozwijającego się Taisho Judo Klub Ełk, którym dowodzi doświadczony judoka z wieloletnią praktyką, Karol Skarżyński. Trener Karol to ulubiony trener najmłodszych adeptów judo w Ełku! W doskonały sposób potrafi dotrzeć do młodzieży oraz dzieci i zaszczepić w nich sportowego bakcyla. Robi to poprzez łączenie zabawy i zajęć ruchowych ze zdrową rywalizacją oraz organizowanie sezonowych obozów sportowych. Na zajęciach w Taisho Judo Klub Ełk, oprócz zgłębiania arkanów i opanowywania technik tego pięknego sportu olimpijskiego, adepci judo uczą się także opanowywać siebie. I to już od wieku przedszkolnego, bo takie szkraby również trenują pod opiekuńczym okiem Pana Karola. Jak wiadomo, „czym skorupka za młodu trąci…” dlatego Karol Skarżyński poprzez trening również wychowuje i kształtuje charaktery rozwijających się judoków, aby w swoim prywatnym, już dorosłym życiu kierowali się żelazną zasadą obowiązującą w judo: wytrwałością w dążeniu do celu. Taisho Judo Klub Ełk akurat wystartowało z naborami na treningi w roku szkolnym 2021/22. Aby przekonać się o wspaniałej atmosferze panującej na zajęciach u Karola Skarżyńskiego, wystarczy zajrzeć do jednej z trzech ełckich podstawówek (SP 2, SP 6, SP 9), ponieważ właśnie tam odbywają się treningi młodych adeptów judo.


Fascynują Was sporty walki i chcielibyście spróbować, ale nie bardzo wiecie, co zacząć trenować? W takim razie musicie podjąć „rycerską” wyprawę do smoczej jamy, gdzie czeka na Was czterogłowa bestia – każda ziejąca innym „ogniem”. Mowa o „Grappler Ełk – Dragon’s Den Fight Club Team” , gdzie prowadzone są zajęcia judo, brazylijskiego ju-jitsu, submission fighting oraz MMA. Dla każdego coś miłego! I to w dosłownym sensie, ponieważ z racji tego, że treningi w Dragon’s Den są prowadzone w mieszanych grupach wiekowych, zajęcia przebiegają w miłej, pełnej szacunku do siebie atmosferze – tutaj każdy jest częścią Teamu. Nad wszystkim czuwają licencjonowani trenerzy z długoletnim doświadczeniem jak np. Kamil Birgiel, multimedalista ogólnopolskich zawodów, czarny pas Judo i brązowy BJJ, który od ponad 10 lat prowadzi zajęcia z dziećmi, a matę „przeciera” od 1994 roku oraz Marek Bujło, który trenował m.in. pod Łukaszem Bagińsim (polska ikona brazylijskiego ju-jitsu), czy na Islandii z Gunnarem Nelsonem walczącym dla potężnej UFC. O renomie Grappler Ełk – Dragon’s Den Fight Club Team” świadczy również to, że w klubie trenuje półtorej setki osób! Podopieczni jeżdżą na zawody i turnieje rangi krajowej oraz międzynarodowej. Podjęcie treningów w „Grappler Ełk – Dragon’s Den” ma jeszcze jeden wielki atut. Otóż w ramach jednego karnetu nie jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do jednej z dyscyplin. Możemy skorzystać z całej oferty i samemu sprawdzić, co chcielibyśmy dalej trenować.


„Kocham to co robię i nie zamierzam przestać” – to motto Michała Wesołowskiego, który wraz z Agnieszką i Izą oferują ełczanom kompleksową ofertę treningową w ramach prężnie funkcjonującego „Centrum Treningu Michał Wesołowski”. Tutaj każdy, kto pragnie odmienić swoje ciało trafia w opiekuńcze i fachowe ręce damsko-męskiego personelu z Michałem na czele i przechodzi – i to dosłownie – przemianę! Wypracowanie mięśni – proszę bardzo! Zrzucenie kilogramów? Jak najbardziej! W „Centrum Treningu Michał Wesołowski” już wiedzą, jak Ci pomóc. Świadczy o tym mnóstwo zadowolonych Klientów, a tych nieustannie przybywa. Wielu z nich korzysta z tzw. treningów medycznych, które są swoistą specjalizacją ekipy dowodzonej przez Michała. To wyjątkowe zajęcia, które mają na celu zrehabilitowanie lub poprawę zdrowia i mamy tu na myśli zarówno układ ruchu, jak i schorzenia przewlekłe, np. natury kardiologicznej lub wynikające z wieku. To dlatego w progi „Centrum Treningu Michał Wesołowski” zagląda wielu seniorów lub rekonwalescentów, którzy dzięki podjętym treningom uniknęli np. czekającej ich operacji kolana. Pięknym – i to dosłownie – uzupełnieniem oferty CTMW są zajęcia w „Chic Pole Dance”. Domyślnie skierowane są do Pań, ale Panowie również są mile widziani, tylko ciekawe, czy poradzą sobie na grupie zaawansowanej, bo trenujące tam Panie trzymają się mocno! I czekają na nowe koleżanki, które chciałyby w przyjemny sposób usprawnić swoje ciało i zadbać o zdrowie.


A co powiedzą Państwo na aktywność, która uszlachetnia oraz uplastycznia ciało, a jednocześnie odciąża naszą głowę i idealnie „wymiata” z niej stres? Takie zalety daje praktykowanie jogi, czego najlepszym przykładem są Klientki, które zaufały Annie Laskowskiej z „Sattva Yoga” - prawdziwej ekspertce w temacie. Pani Ania tajniki jogi zgłębiała u najlepszych praktyków, w tym w ojczyźnie jogi – Indiach, do których raz po raz wraca. Cały czas się rozwija i szkoli. Dzięki jodze znalazła w sobie spokój, wyciszenie oraz nauczyła się czerpać radość „bycia w chwili”, jak i dyscypliny, akceptacji, elastyczności ciała oraz pokory. I co najważniejsze – dzieli się swoją wiedzą i uczy jogi rzesze ełczanek pragnących odzyskać życiową równowagę. Anna Laskowska specjalizuje się w Ashtang’a – dynamicznej formie jogi. Na zajęciach w „Sattva Yoga” nauczysz się również właściwego, zdrowego oddychania metodą Ujjayi, dzięki czemu Twoje ciało przechodzi wewnętrzny lifting i oczyszcza się z toksyn. Na odrębnych zajęciach rozruszasz jogą swój kręgosłup. A wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze? Ashtanga joga jest dosłownie dla każdego – niezależnie od płci i wieku. Możesz jej spróbować na sesjach indywidualnych lub rozpocząć swoją przygodę w grupie początkującej. W „Sattva Yoga” odprężysz się, uodpornisz na stres i trudy życia codziennego, jak i odzyskasz wewnętrzny balans życiowy. To właśnie dlatego joga jest dobitnym przykładem na prawdziwość powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5