Delikatesy w ramach Ełckiego Lata Kulturalnego

2021-08-28 15:26:09(ost. akt: 2021-08-28 15:31:50)

Autor zdjęcia: Anna Maria Biniecka

KULTURA/ROZRYWKA || Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych i dużych amatorów sztuki, Teatr Delikates prowadził przez całe wakacje Ełckie Lato Kulturalne 2021. To świetna okazja, aby repertuar teatralny połączyć z atrakcjami dla dzieci.
Teatr Delikates ma już wyrobioną solidną markę wśród amatorów teatru, a doskonale przypomniał o sobie w ubiegłym roku, kiedy to w trakcie pandemii wyszedł z inicjatywą spektaklów prowadzonych online. Teatr Delikates istnieje już 14 lat (powstał w 2007 roku), to autorski twór Wiktora Malinowskiego, który powołał go do życia, aby realizować własną wizję teatru. Do różnych przedsięwzięć angażuje przeróżnych artystów.

Obecne wakacje to również udana „ofensywa” kulturalna teatru z podełckich Mącz. Delikates wpadł na – jak pokazał czas – świetny pomysł.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i odczuciom realnego braku kontaktu w ostatnim czasie ze sztuką teatralną, narodził się pomysł, by zacząć działać. Chcemy zaoferować rozrywkę i edukację kulturalną pod szyldem Ełckie Lato Kulturalne 2021. Realizując Ełckie Lato Kulturalne 2021 wzbogacimy życie kulturalne mieszkańców Ełku oraz turystów. Stworzymy repertuar teatralny oparty o lokalnych artystów z ełckiego Teatru Delikates. Podzielimy się tym, co ełckie z widzami, dając możliwość obcowania ze sztuką na żywo w przestrzeni miasta — czytamy na FB „Ełckie Lato Kulturalne 2021/Ełk – Teatr pod Lasem/Mącze”, gdzie zamieszczono także wakacyjny repertuar.

Na czym polega idea Ełckiego Lata Kulturalnego 2021? Teatr Delikates w każdy czwartek lipca i sierpnia grał autorskie spektakle: obie części „Przygód Cześka i Wieśka” oraz – dla nieco starszej publiczności – „Pozor už nemôžem”.

Ale czysty teatr to nie jedyne atrakcje w ramach kulturalnego lata w Ełku. Przedstawieniom towarzyszyły przeróżne warsztaty i zajęcia skierowane do dzieci. W wakacyjne czwartki można było przejść warsztaty małego rolnika, śpiewu, czy też zamienić się w majsterkowicza. Części warsztatów była płatna, jak np. cykl „Nauczanie na Polanie” prowadzony przez Fundację Kultywator. Sztuki Teatru Delikates oraz towarzyszące im zajęcia przyciągały zawsze liczne grono mieszkańców.

Obrazek w tresci

Ełckie Lato Kulturalne 2021 zakończy się w prawdziwie teatralnym stylu. 31 sierpnia premierę będzie miała „Wąskotorowa kolejka imienia Paula Poppa”, koprodukowana z Muzeum Historycznym w Ełku. To również spektakl skierowany do dorosłych. Tego samego dnia planowana jest premiera „Szeleszczącej trawy” – spektaklu na podstawie jednej z opowieści Siegfrieda Lenza zawartej w zbiorze „Słodkie Sulejki”.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

fot. Michał Jurczyk/Anna Maria Biniecka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur1995 #3073908 29 sie 2021 11:40

    Więcej osób mogłoby skorzystać, gdyby zamiast wiadomości "odbywały się w każdy czwartek" pojawiła się odpowiednio wcześniej informacja, gdzie i kiedy będą się odbywać spektakle. A to pożegnanie lata to gdzie i o której godzinie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5