Pijany kombajnista szalał na drodze...

2021-08-20 08:36:03(ost. akt: 2021-08-20 08:39:38)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kombajnista najpierw zderzył się z osobówką i odjechał. Potem cofając uszkodził ogrodzenie. Został powstrzymany przed dalszą niebezpieczną jazdą przez świadków. 42-latek miał ponad 2,5 promila.
Odpowiednie uprawnienia, trzeźwość i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy to podstawowe zasady poruszania się po drogach maszynami rolniczymi. Niestety są osoby, które wyjeżdżając na drogę powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pokazuje to sytuacja, do której doszło w środę w gminie Stare Juchy.

Policjanci ustalili, że kierujący kombajnem na prostym odcinku drogi zderzył się z samochodem osobowym. Nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Potem kierujący kombajnem wykonywał manewr cofania i uszkodził przy tym ogrodzenie posesji. Został powstrzymany przed dalszą jazdą przez inne osoby. Okazało się, że ten kierowca jest kompletnie pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania — relacjonuje sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Mężczyzna odpowie za kierowanie bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Grożą mu konsekwencje finansowe oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Ełk, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5