Terytorialsi zapraszają ełczan na piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

2021-08-13 16:32:30 (ost. akt: 2021-08-13 16:41:05)
Wręczenie Sztandaru dla 4.W-MBOT

Wręczenie Sztandaru dla 4.W-MBOT

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej 1920 r. jest wyrazem hołdu dla całej tradycji i dorobku polskiego oręża. Kieruje nasze myśli ku obrońcom Ojczyzny, bohaterom pól bitewnych, niezłomnym wojownikom o „wolność naszą i waszą”. Tego dnia Terytorialsi będą obecni na pikniku wojskowym w Ełku.
Dnia 12 sierpnia odbyła się na Placu Apelowym przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego, na której żołnierze zawodowi, żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową z batalionów w Giżycku, Morągu, Braniewie, Olsztynie i Ełku oraz pracownicy wojska zostali wyróżnieni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Obrony Narodowej, Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Dowódcę 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Odczytane zostały postanowienia, decyzję i rozkazy o wyróżnieniach za profesjonalną, rzetelną służbę i pracę oraz mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe.

Zbiórka była szczególna dla Brygady, ponieważ po raz pierwszy zostały wręczone odznaki pamiątkowe 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, od teraz już zawsze będące formą wyróżnienia żołnierza. Wręczone zostały też Medale za Zasługi dla Obronności Kraju, Medale Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych RP, Odznaki Honorowe Wojsk Lądowych, Tytuł honorowy „Zasłużony Żołnierz RP” II i III stopnia, Pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle sztandaru.

Terytorialsi Święto Wojska Polskiego będą obchodzić wychodząc w swoje stałe rejony odpowiedzialności. Przedstawiając swój sprzęt wojskowy, wystawiając punkty rekrutacyjne, tworząc animacje dla dzieci i młodzieży, a również zawody sportowe. Gdzie byli i będą w najbliższych dniach Terytorialsi?

13.08.2021r. Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego w Węgorzewie,
14.08.2021r. Letni Bieg Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego w Durągu oraz Piknik Wojskowy w Braniewie
15.08.2021r. Piknik Wojskowy w Gołdapi, Pieniężnie, Bartągu, Nidzicy, Mrągowie, Ełku, Bartągu. Obchody Święta Wydminy oraz Biegu „Tropem Wilczym” na stadionie leśnym w Olsztynie.

mat. WOT

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5