W weekend rusza w Ełku maraton „Gwiazda Północy”

2021-08-09 15:46:23(ost. akt: 2021-08-09 15:55:38)

Autor zdjęcia: MTB Mazovia

AKTYWNY WYPOCZYNEK || Do Ełku wraca największy w kraju cykl maratonów rowerowych. Już 14 sierpnia startuje Etap Mazovia MTB Marathonu „Gwiazda Północy” – Ełk 2021. Uczestnicy odwiedzą także okolice Starych Juch i Prostek, po czym wrócą do Ełku.
Cezary Zamana to legenda polskiego kolarstwa szosowego, reprezentant naszego kraju i zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku. Ełczanin organizuje największy i najpopularniejszy w Polsce cykl rowerowych maratonów. Zawody – już tradycyjnie – rozpoczynają się w naszym mieście.

I tak będzie również w tym roku. Mazovia MTB Marathon „Gwiazda Północy” – Ełk 2021 rozpocznie się już w tę sobotę (14 sierpnia) i potrwa do wtorku (17 sierpnia). Co istotne, etap ełcki będzie zaliczony do klasyfikacji generalnej Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

„Gwiazda Północy” to etapówka kolarstwa górskiego, coraz bardziej w naszym kraju popularnej odmiany kolarstwa. Na tegoroczną edycję „Gwiazdy Północy” składają się etapy w Ełku, Prostkach oraz Starych Juchach. Wszystkie trasy zostały opracowane w odpowiednich proporcjach - są tu odcinki czysto sportowe, są trudne wyzwania, ale także fragmenty tras, które dostarczają uczestnikom niezwykłych wrażeń estetycznych. Organizatorzy zadbali o to, aby przy okazji ukazać piękno i urok Mazur letnią porą.

Tegoroczna „Gwiazda Północy” – Ełk 2021 rozpoczyna się w Ełku. Tutaj na plaży miejskiej przy ul. Kolbego mieści się biuro zawodów. W sobotę, 14 sierpnia, uczestnicy wystartują z plaży, a meta wszystkich dystansów będzie w lesie niespełna 200 metrów od ul. Grajewskiej – w lesie, na szutrowej drodze. Przewidziano trzy różniące się dystansem warianty maratonu rowerowego. I tak mamy warianty: Hobby, Fit, oraz Pro (od najkrótszego do najdłuższego). Start pierwszego (Hobby), o godz. 10:20. Zakończenie maratonu o godz. 15:00.

Kolejny etap to Prostki (15 sierpnia). Tutaj biuro i meta znajdują się na stadionie Leśnym. Godziny startu poszczególnych wariantów maratonu są takie same. Różne są za to dystanse, jakie należy pokonać w ich ramach.

To samo dotyczy Starych Juch, gdzie odbędzie 16 sierpnia się III etap Mazovia MTB Marathon „Gwiazda Północy” – Ełk 2021. Na najmłodszych fanów rowerów (dzieci do lat 6-ciu) czekają wyścigi MiniMini Mazovia+.

Udział w „Gwieździe Północy” jest darmowy. Zapisy są prowadzone drogą on-line, poprzez system rejestracji - TUTAJ

Można również zapisać się w odpowiednim biurze zawodów, bezpośrednio w dzień rywalizacji. Organizatorzy zapraszają całe rodziny.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5