Jacek Pałkiewicz. Podróżnik, odkrywca, pisarz

2021-07-28 11:17:55 (ost. akt: 2021-07-28 11:27:11)
Wyprawa z Jakucka do Ojmiakonu, najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie na stałe żyją ludzie

Wyprawa z Jakucka do Ojmiakonu, najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie na stałe żyją ludzie

Autor zdjęcia: Zdjęcia z archiwum Jacka Palkiewicza

Jacek Pałkiewicz jest autorem ponad 40 publikacji książkowych. "Barwny film mojego życia dobiega definitywnie do punktu docelowego" pisze swoim najnowszej książce zatytułowanej "palkiewicz.com". Zapraszamy na sobotnie spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem!
Już od lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia książki Jacka Pałkiewicza pojawiają się na półkach księgarni. Tematyka jego książek to podróże i wyprawy jakie odbył (a ma ich na swoim koncie imponującą liczbę), odkrycia i osiągnięcia jakich dokonał, jak również sztuka przetrwania, której to jest trenerem oraz tematy dokumentalno-historyczne.

"palkiewicz.com" to kolejna książka pogromcy Atlantyku i Amazonki, trenera kosmonautów i antyterrorystów, to rozrachunek ze sobą oraz fragment arcyciekawej podróży życia, w której widział dużo więcej niż prekursor epoki odkryć geograficznych, legendarny Marco Polo. Autor twierdzi, że życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a on nie zamierza zrezygnować z niczego, co mu się należy. A trzeba przyznać, że żył tak, jakby żadne granice - geograficzne, fizyczne, mentalne - nie istniały. Niewielu ludzi może to o sobie powiedzieć. Wie gdzie leży wąska granica oddzielająca brawurę od ostrożności, ignorancję od roztropności, spoza której nie ma już powrotu. Jest twardzielem, bo potrafi walczyć z wszelkimi przeszkodami, ale potrafi też przyznać, że wielki trud, stres, lęk i opały są nieodłącznymi kompanami w jego wyprawach.

W sobotę o godzinie 16 w Ełckim Centrum Kultury, w ramach festiwalu "Ełk, będzie czytane", odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem. Wstęp wolny.

www.palkiewicz.com

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5