Paweł Sobolewski jednak zostaje z Mazurem na nowy sezon

2021-07-28 09:03:26(ost. akt: 2021-07-28 09:16:56)

Autor zdjęcia: MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || Paweł Sobolewski pozostaje na stanowisku trenera ełckiego Mazura. Wychowanek MKS-u i legenda Korony Kielce poprowadzi seniorów w nadchodzącym sezonie forBET IV Ligi. Teraz przed Mazurem mecz Pucharu Polski i inauguracja ligi.
Wraz z 14 lipca Paweł Sobolewski przestał pełnić funkcję szkoleniowca ełckiego klubu. Fakt ten bardzo zaskoczył sympatyków MKS-u i wprawił ich w konsternację, tym bardziej, że pod wodzą Sobolewskiego piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze w rundzie wiosennej sezonu 20/21 i zajęli w ligowej tabeli bezpieczne 10. miejsce.

Kibice i społeczność zorganizowana wokół klubu dociekali powodów rezygnacji Pawła Sobolewskiego. Wielu dziękowało trenerowi, że pomógł MKS-owi stanąć na nogi i pytało „dlaczego?”.

Trener chciałby wzmocnienia bardzo młodej kadry, ale klub po prostu nie ma wolnych środków na te cele. Zapewniane przez sponsorów wsparcie pozwala zaledwie na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania Mazura.
W międzyczasie podobno do ełckich piłkarzy odzywali się przedstawiciele innych klubów z regionu wabiąc ich w swoje szeregi.

Od czasu rezygnacji Pawła Sobolewskiego, Mazur nie uchylał rąbka tajemnicy co do nazwiska jego ewentualnego następcy. I jak pokazał czas, nie było to konieczne, ponieważ były zawodnik Korony Kielce wrócił na stanowisko szkoleniowca MKS-u. Klub poinformował o tym oficjalnie we wtorek 27 lipca z samego rana. To na pewno świetna informacja dla piłkarzy oraz sympatyków Mazura – Paweł Sobolewski poprowadzi ełcki klub w rozpoczynającym się „za chwilę” sezonie 21/22 forBET IV Ligi.

W ramach przygotowań do rozgrywek MKS odbył serię gier sparingowych. 14 lipca podopieczni nowego-starego trenera wygrali 5:3 w meczu kontrolnym z Orłem Kolno, kilka dni później (17 lipca) zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Romintą Gołdap. W trzecim przedsezonowym sparingu Mazur uległ w Mońkach miejscowemu Promieniowi 2:3. W ostatni wtorek (27 lipca) MKS przyjmował u siebie Czarnych Olecko, których pokonał w grze testowej aż 5:1.

MKS Mazur Ełk rozpocznie sezonowe zmagania od meczu wyjazdowego przeciwko Motorowi Lubawa (7 lub 8 sierpnia). Ale zanim drużyna podejmie rywalizację w lidze, podopiecznych Pawła Sobolewskiego czaka pierwsza runda Wojewódzkiego Pucharu Polski, w której zmierzą się u siebie z III-ligowymi Mamrami Giżycko.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5