Rowerowa wystawa w holu ełckiego starostwa

2021-07-26 18:23:18 (ost. akt: 2021-07-26 18:26:28)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

W holu Starostwa Powiatowego w Ełku można obejrzeć bardzo ciekawą wystawę - zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z Litwy (Birštonas), w ramach projektu „Połączenie dróg rowerowych i wodnych na obszarach dziedzictwa naturalnego.
Projekt obejmował regiony transgraniczne Litwy i Polski inwestujące w zasoby dziedzictwa naturalnego w celu stworzenia infrastruktury dla nowej atrakcji turystycznej, jak i zmiany nawyków lokalnych mieszkańców. Promował także korzystanie z roweru jako codziennego transportu, rozwój rozwiązań promocji turystyki i wymianę doświadczeń między instytucjami partnerów projektu.

Celem projektu był rozwój regionów transgranicznych poprzez efektywne i bardziej zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa naturalnego, tworzenie ekologicznych tras, rozwiązań komunikacyjnych i połączeń między nimi. Dlatego też na terenie powiatu ełckiego powstał szlak turystyczny „Bunelka”, na którym odbył się rajd rowerowy z uczestnikami projektu z miasta Birštonas.

Projekt realizowany był przez: Powiat Ełcki, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk, reprezentujące Skarb Państwa, oraz Administrację Birštonas.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5