Dwóch mężczyzn zatrzymało pijanego kierowcę

2021-07-26 13:50:18 (ost. akt: 2021-07-26 14:04:31)

Autor zdjęcia: Policja

Na uwagę zasługuje postawa dwóch mężczyzn, którzy widząc niebezpieczną jazdę kierującego samochodem marki Daewoo Lanos zajechali mu drogę swoim autem i uniemożliwili dalszą jazdę. 27-letni kierowca lanosa był pijany.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek o godzinie 19:30 w Ełku. Mężczyźni siedząc w swoim zaparkowanym aucie zauważyli jadącego lanosa, na który już wcześniej zwrócili uwagę. Ich niepokój wzbudziła niebezpieczna jazda mężczyzny, który poruszał się zygzakiem, jadąc od jednej do drugiej krawędzi jezdni, co w ich ocenie mogło świadczyć, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Mężczyźni natychmiast ruszyli swoim autem, zajechali mu drogę, wyjęli kluczyki ze stacyjki i uniemożliwili dalszą jazdę, a następnie przekazali przybyłym na miejsce policjantom.

Okazało się, że zatrzymany przez nich kierowca był nietrzeźwy, a w jego aucie znajdowała się otwarta puszka piwa. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie niższy niż 3 lata i poważne konsekwencje finansowe.

KPP Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5