2 złote i 2 brązowe medale ełckich wioślarzy!

2021-07-20 16:39:48(ost. akt: 2021-07-20 16:45:59)

Autor zdjęcia: MOS Ełk

Nie wszyscy mają wakacje. Dla naszych wioślarzy to dobry czas na kolejne sukcesy!
Pierwszy medal dla naszej drużyny wywalczyli w dwójce podwójnej Dawid Chrościelewski z Dawidem Seroką, którzy po pięknej walce wypłynęli na trzeciej pozycji.

Drugim biegiem finałowym był bieg jedynek juniorów wagi lekkiej w którym startowało dwóch naszych wioślarzy Michał Synowiec i Thomas Wiecheć. W tej konkurencji liczyliśmy na dwa medale…, ale skończyło się na jedynym złotym i 4. miejscu. Michał Synowiec obronił tytuł z przed roku, a Thomas Wiecheć choć do 1 500 m płynął na drugim miejscu, to na finiszu musiał uznać wyższość dwóch kolegów z innych klubów.

Trzecim finałem był bieg dwójek podwójnych juniorek. W tej konkurencji popłynęły Kalina Perczak z Marią Żukowską. Dziewczyny jeszcze na półmetku płynęły na 3. pozycji i swoją determinacją i talentem pokazały klasę wysuwając się na 1 500 m na 2. pozycje i pięknym finiszem zdobywając Mistrzostwo Polski Juniorek.

Czwarty finał w wykonaniu ełckich wioślarzy to był bieg czwórek podwójnych juniorek. Nasze zawodniczki w składzie Wiktoria Gredel, Amelia Głuchowska, Kalina Perczak i Maria Żukowska o włos przegrały brązowy medal i ostatecznie zajęły 4. miejsce. Zaznaczyć trzeba, że dziewczyny zaczęły trochę za wolno początek biegu i w trakcie były zmuszone odrabiać straty, co im się prawie udało. Ale podsumowując 4. miejsce trzeba uznać za bardzo dobry wynik!

Piąty i ostatni finał w wykonaniu naszych osad to bieg czwórek podwójnych juniorów. Nasza czwórka w składzie Thomas Wiecheć, Michał Synowiec, Dawid Seroka i Dawid Chrościelewski po chyba najbardziej wyrównanym biegu zdobyła brązowy medal wyprzedzając o 0,13s (trzeba było fotofinisz) osadę Wratilavii Wrocław.

Ełczanie zakończyli regaty z 67 pkt. we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, co dało 5. miejsce w ogólnej klasyfikacji klubowej.