Ulica Kolonia już otwarta. Dokąd prowadzi?

2021-07-20 16:08:03(ost. akt: 2021-07-20 16:16:48)

Autor zdjęcia: elk.pl

Zakończyła się budowa ulicy Kolonia na odcinku od węzła z drogą krajową nr 16 i 65 (od wiaduktu na os. Konieczki) do granic Ełku. Pojawiła się nawierzchnia asfaltowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz nowe oświetlenie.
Ulica przed rozpoczęciem robót posiadała nawierzchnię gruntową i była całkowicie nieurządzona. Brak było utwardzonych nawierzchni jezdni, utwardzonych ciągów pieszych oraz zjazdów. Nie było też oświetlenia ulicznego i odwodnienia.

Zakres prac obejmował m.in. budowę nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego (1,39 km) oraz ciągu pieszo-rowerowego. Przebudowano również przepusty pod koroną drogi wraz z elementami odwodnienia drogi. Na całym odcinku drogi zaprojektowano oświetlenie uliczne w technologii LED oraz kanalizację teletechniczną - 46 słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED. W ramach inwestycji zaplanowano również jesienne nasadzenia 50 lip drobnolistnych.

Prace zostały dofinansowane z funduszy unijnych kwotą ponad 2,7 mln zł.

Nie wszyscy pewnie mieli już okazję przejechać się nową drogą czy też ścieżką rowerową. Z naszą redakcją skontaktowało się kilka osób, które widziały zrealizowaną inwestycję. Jak przyznają w rozmowie, rozumieją potrzebę uzbrajania nowych terenów i chęć rozwoju miasta. Ale pytają, czy aż takim kosztem? Zwłaszcza, że w pobliżu nowej drogi znajduje się tylko kilkanaście czy też kilkadziesiąt domów...

Zatem jeśli nie jeździliście jeszcze nową ulicą Kolonia, zachęcamy do wybrania się w tamtym kierunku. Opiniami na temat tej inwestycji podzielcie się z nami zostawiając komentarz pod tekstem, pod postem na Facebooku, wysyłając e-mail na adres elk@gazetaolsztynska.pl albo odwiedzając nas osobiście.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3071276 20 lip 2021 19:53

    Kolejna droga w pole. A w centrum nad samym jeziorem ul. Jagiełły, jedna z najstarszych ulic w mieście. Często odwiedzana przez turystów (pokoje do wynajęcia). Tutaj można poczuć się jak na Woodstock'u, nawet kilka dni, czy tygodni po deszczu...

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5